Rus devlet kanalının yöneticisi toplantının ses kaydını açıkladı: Alman subaylar Kırım’daki Kerç Köprüsü’nün vurulmasını tartışıyor

Rusya devlet kanalı RT’nin Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, yüksek rütbeli Alman subayların Rusya'yı Kırım'a bağlayan Kerç Köprüsü'nü nasıl vurabileceğini tartıştığı bir video konferansın 38 dakikalık ses kaydını yayınladı. Scholz, görüşmeyi kabul etti, “sızıntının çok ciddi bir mesele olduğunu” söyledi. Medvedev: “Asırlık rakibimiz Almanlar yeniden ezeli düşmanlarımıza dönüştüler”

Rus devlet kanalının yöneticisi toplantının ses kaydını açıkladı: Alman subaylar Kırım’daki Kerç Köprüsü’nün vurulmasını tartışıyor
3.03.2024 - 04:39
Kaynak: Haber Merkezi
421

Alman Hava Kuvvetleri Bundeswehr temsilcilerinin Kerç Köprüsü’ne yönelik saldırıları tartıştığı 38 dakikalık konuşma 19 Şubat’ta yapıldı. 

Video konferansta Alman Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat ve Tatbikatlar Şefi Greve, Hava Kuvvetleri Müfettişi Gerhardt ve Hava Harekat Merkezi personeli Fenske ve Frohstedte yer alıyor. 

Subaylardan biri Rus hedeflerine yönelik saldırıları koordine etmek üzere 21 Şubat’ta Ukrayna’ya yapılması planlanan bir ziyaretten söz ediyor. 

Bundeswehr Hava Kuvvetleri müfettişi, Kiev’e iki parti halinde 100 Taurus füzesi gönderilmesine izin verildiğini söylüyor. 

Alman subaylar bu füzelerin Dassault Rafale savaş uçağının yardımıyla saldırı için kullanılma olasılığını tartışıyorlar.

Bundeswehr’den bir temsilci Taurus füzelerinin Ukrayna’ya teslim edildikten sonra 8 ay içinde kullanıma hazır olacağını belirtiyor. 

Görüşmeye katılanlardan biri köprüye yapılacak saldırının etkili olup olmayacağından duyduğu şüpheyi bildiriyor: “10 değil 20 füze bile gerekebilir.”

Kiev, Almanya’nın kendisine yaklaşık 500 km (300 mil) menzile sahip Taurus füzeleri vermesini istiyor. Taurus füzelerinin Kiev’e gönderilmesi konusu son günlerde Almanya’da aktif bir şekilde tartışılıyor. Federal Meclis sevkiyatı onayladı ama Şansölye Scholz bu tür teslimatlara karşı olduğunu açıklamıştı. 

Simonyan’ın yayınladığı kayıtta Alman askeri personeli de bu konuya değiniyor ve içlerinden biri “Şansölye’nin bu teslimatları neden engellediğini kimse bilmiyor” diyor.

Almanya, askeri toplantının Rusya tarafından açıkça hacklendiğini kabul etti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ses kaydının sızdırılması için “çok ciddi bir mesele ve bu nedenle çok dikkatli, çok yoğun ve çok hızlı bir şekilde soruşturuluyor” dedi.

Der Spiegel dergisine göre video konferans ordunun gizli bir iç ağında değil WebEx platformunda yapıldı. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova Almanya’dan “derhal” açıklama yapmasını talep etti: “Sorulara cevap vermekten kaçınma girişimleri suçun kabulü olarak değerlendirilecektir” 

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev de Telegram üzerinden yaptığı açıklamada “Asırlık rakiplerimiz -Almanlar- yeniden ezeli düşmanlarımıza dönüştüler. Bakın, (Almanlar) topraklarımızı uzun menzilli füzelerle vurmayı, vurulacak hedefleri seçmeyi ve anavatanımıza ve halkımıza en fazla zararı nasıl vereceklerini ne kadar titizlikle ve ayrıntılı olarak tartışıyorlar” dedi. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums