Belçika Başbakan Yardımcısı: “Belçika’nın İsrail’i Uluslararası Adalet Divanı’na götürmesini teklif edeceğim”

Belçika’daki koalisyon hükümetinin ortağı Yeşiller’den olan Başbakan Yardımcısı olan Petra De Sutter’dan çıkış: “Belçika Gazze'de yaşanan muazzam insani acılara seyirci kalamaz. Soykırım tehdidine karşı harekete geçmeliyiz. Belçika'nın Güney Afrika'nın izinden giderek Uluslararası Adalet Divanı nezdinde harekete geçmesini istiyorum. Bunu Belçika hükümeti nezdinde teklif edeceğim.” De Sutter, Avrupa’daki ilk trans bakan.

Belçika Başbakan Yardımcısı: “Belçika’nın İsrail’i Uluslararası Adalet Divanı’na götürmesini teklif edeceğim”
10.01.2024 - 06:29
Kaynak: Haber Merkezi
853

Belçika, Avrupa Birliği içinde İrlanda ve ispanya ile birlikte Gazze konusunda İsrail’e karşı en eleştirel ülkeler arasında yer alıyor.

Belçika Başbakanı Alexander de Croo, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile birlikte Gazze sınırında giderek basın toplantısı düzenlemiş, İsrail’e ateşkes çağrısı yapmıştı.

Şimdi de koalisyon ortağı Yeşiller’den Başbakan Yardımcısı De Sutter’den İsrail’i Adalet Divanı’na gönderme teklifi geldi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums