Millet İttifakı 2. kez Bir Arada

Millet İttifakı 2. kez Bir Arada
28.03.2022 - 07:17
Güncelleme 28.03.2022 - 09:31
Haber Merkezi
750

Millet İttifakı’nın 6 lideri, 27 Mart Pazar günü DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğini yaptığı parti merkez binasında akşam yemeğinde 2. kez bir araya geldi.

AKP ve MHP’nin yeni seçim yasası değişiklik teklifine karşı geliştirilecek stratejilerin masaya yatırdığı, “Seçim ittifakı” gündeminin öne çıktığı bir buluşma olarak yorumlandı. Basına  kapalı olan toplantıda AKP ve MHP’nin seçim yasası değişiklik teklifine karşı yeni stratejiler tartışıldı.

Saadet Partisi, DEVA, Gelecek ve Demokrat Parti gibi oy oranı daha az olan partilerin, CHP ve İYİ Parti listesinden seçime katılmaları, 'ittifak içinde ittifak' diye de nitelenen, oy oranı küçük partilerin kendi aralarından birinin çatısı altında ortak listeyle seçime katılması da masaya yatırıldığı sanılıyor. Toplantı sonu ortak bildiride, birlikteliğimiz siyasal mühendislik çabalarından etikelenmeyeceği vurgusu yapıldı.

Toplantının sonrası Deva Partisi Lideri Ali Babacan partinin sosyal hesabından bir açıklama yaptı:

Genel merkezimiz bu akşam demokrasi tarihine geçecek bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçiş üzerinde uzlaştığımız değerli genel başkanlarla oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Sayın genel başkanlara teşekkür ediyorum.

 


Editör: M. AKAY

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (13)

 • Yusuf Ziya
  Yusuf Ziya
  13.04.2013 00:55

  Misafire hürmet Türkün töresinde İslamın kültüründe vardır.Tabiiki gelsinler.Katılalım ,Görüşelim.Ancak bizimde bu konuda görüşlerimiz var.Onları arzettikten sonra sorularımız olacaktır.Bunlara çok net cevaplar alamazsak bu akil adamların işi gerçekten zor olacak.Çünkü bu konuda halkımızı Türk devletinin bekası ve geleceği adına bilgilendirmek için gerçek akil adamlar bir dizi konferans ve gezilerle sine i millete dönecek ve çalışacaktır.(Elinde silah olan adamla barış olmaz.Eyalet sistemi başkanlık sistemi anayasadan Türklük adının ve kavramının çıkarılması,başkentin belirsizleşmesi,egemenliğin paylaşılması gibi konularda taviz verilerek onurlu bir barış olmaz.)

 • Tülay
  Tülay
  13.04.2013 00:49

  Türkiye cumhuriyetinde barış olmasını istemeyen geri zekalıdır.bizler barış olsun kan dökülmesin istiyoruz artık

 • Cengiz
  Cengiz
  13.04.2013 00:41

  katılımıcılarda seçiliyor anlaşılıyor. akiller de oturumlarla seçilmişti. hani halkın %60 destekliyordu? neden demokratik bir ülkede bu kadar önemli bir konu hakkında ki ciddi belirsizlik ve soru işaretleri varken belirli kişiler seçiliyor da herkese açık olmuyor. süreç gizli ve elitist başladı aynen devam ediyor. ama bedel ödemeye gelince hep sıradan insan bedel öder.

 • Hemşinli
  Hemşinli
  12.04.2013 21:27

  Aklıllı olun akıllı, Aziziye Gençlik bu vatanı amaliyat etmenize müsade etmeyecek

 • ömer
  ömer
  12.04.2013 21:24

  Bu akıllılar şehit ailelerini de ziyaret edecek mi?

 • sacide
  sacide
  12.04.2013 21:23

  Bölücülüğü ve nasıl bölüneceğimizimi anlatacaklar

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  12.04.2013 21:22

  herkes samimi olursa, herkes eteğindeki taşları dökerse bu işi başarırız.

 • Ebru
  Ebru
  12.04.2013 18:59

  Düzce minik bir Türkiye fotoğrafı, her renk üç aşağı beş yukarı Düzcede mevcut. Dilerim yapacağınız bu görüşmelerde Düzcenin farklı kimliklerini kucaklama anlamında başarılı olursunuz. Eğer sadece valilik protokol listelerindeki katılımcılarla toplantıyı yaparsanız bu bence yetersiz olur...

 • ali.
  ali.
  12.04.2013 10:16

  boşuna zahmet etmesinler.DÜZCE halkı okadar geri zekalı değil .neyin nasıl ne zaman olacağını çok iyi bilir.bilmiyorsa bile öğrenmiştir.30 tane kaçakçıya 150 şer binlira para verdiler bize danıştılarmı.yapılan hataları kime anlatacaklar.ne diyecekler.-

 • selin
  selin
  12.04.2013 10:18

  Umarım bu iyi niyetli çabalar sonuç verir ve anaların gözyaşları diner

 • meraklı
  meraklı
  12.04.2013 09:46

  Peki sizin çözüm modeliniz, planınız ne beyler...Bu problemi çözebilecek başka bir metodunuz varsa çıkın onu anlatın... Hamasetle, ideolojik çığırtkanlıklarla sırf AK Partiye muhalefet olsun diye lak lak etmekle bir yere varamazsınız...Bu necip millet her anlamda huzuru, sükuneti özledi ve bu sefer başaracak inşaallah...

 • Vahit Ateş / Düzce
  Vahit Ateş / Düzce
  12.04.2013 09:46

  Bunların ne diyecekleri belli.Peki kime diyecekler.Düzceden kimler katılacak bunların toplantısına.O katılacak olanlar Düzcenin sokaklarında milletin yüzüne nasıl bakacaklar.Utanmayacaklarmı. Bölünme anayasası yapmak için milleti yumuşatma operasyonunda "enstrüman" olmayı nasıl kabul edecekler.

 • hasta adam
  hasta adam
  12.04.2013 09:34

  bizim aklımız bize yetiyor sıkıntımız olursa zaten hastaneye gideriz.

Resmi İlanlar