CHP’nin İzmir adayı Cemil Tugay oldu

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay oldu. MYK'dan PM'ye giden karar oylanarak kesinleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe İzmir'de hiçbir yere aday gösterilmedi. Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli Çeşme'den, İyi Parti'den 2018'de İzmir için milletvekili adayı olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal ise CHP'nin Karşıyaka adayı oldu.

CHP’nin İzmir adayı Cemil Tugay oldu
30.01.2024 - 04:45
Kaynak: Haber Merkezi
119

HP’de İzmir büyükşehir adayı belirlenmesi için PM toplantısı yapılmadan önce kriz çıktı. 

CHP kulislerine; PM’den önce MYK’ya başkanlık eden CHP lideri Özgür Özel’in, MYK’ya tek isim önerdiği ve o isim için onay istediği bilgisi yansıdı. 

Özgür Özel’in onay istediği isim partide değişim hareketine ilk destek verenlerin başında gelen İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’dı. 

Tugay’la MYK öncesi CHP Genel Merkezi’nde de bir görüşme yapan Özel’in Tugay’a “Sizin isminizi tek aday olarak önereceğim” bilgisini verdiği de öğrenildi. 

Özgür Özel, Tugay ismine MYK’dan onay aldı. 

MYK toplantısı sürerken İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da CHP Genel Merkezi’ndeydi ve mevcut başkan Tunç Soyer’in yeniden aday olmasını istiyor ve bekliyordu. 

MYK’nın uzadığını ve Cemil Tugay’ın büyükşehir adayı yapılacağını öğrenen Aslanloğlu CHP Genel Merkezi’ni “PM’den sonra açıklayacaklarımız var” diyerek terketti. Aslanoğlu’nun açıklamalarının Cemil Tugay’la ilgili olması bekleniyor. 

Şimdi CHP kulislerinde Aslanoğlu’nun da tıpkı eski CHP Genel Başkanı Eren Erdem gibi Cemil Tugay ve 5’li çete bağlantısı hakkında bilgi sahibi olduğu ve bunları kamuoyuyla paylaşacağı beklentisi var. 

Eren Erdem, “Cemil Tugay aday yapıldığı an, Mehmet Cengiz’le ilişkilerini açık seçik ortaya koyan tüm belgeleri paylaşacağım” demişti. 

İzmir’de Tunç Soyer nöbeti 

CHP MYK sürerken, İzmir’de büyükşehir belediyesi binası önünde toplanan muhtar ve sivil toplum örgütü temsilcileri Soyer’in adaylığının açıklanana kadar nöbet tutacaklarını duyurdu. 

CHP yönetimine çağrı yapan grup “Bizim için adaylık kriteri emektir, çalışkanlıktır, dürüstlüktür. Tüm bu özellikler Tunç Soyer’de mevcuttur. İzmir Tunç’tur, Tunç kalacaktır” açıklamasında bulundu.  

İzmir adayları

PM toplantısında alınan kararla 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilecek isimler:

İzmir Büyükşehir Belediyesi: Cemil Tugay

Selçuk- Filiz Şengel

Çeşme – Lal Denizli

Aliağa – Çağatay Güç

Beydağ- Şakir Başaran

Foça – Saniye Bora Fıçı

Karabağlar – Emine Helil İnay Kınay

Karaburun – Nurşen Balcı

Karşıyaka – Behice Yıldız İşçimenler Ünsal

Kemalpaşa – Mehmet Türkmen

Menderes – İlkay Çiçek

Balçova – Onur Yiğit

Bayraklı- İrfan Önal

Bayındır – Davut Akarsu

Bornova: Ömer Eşki

Buca: Görkem Duman

Dikili: Adil Kırgöz

Gaziemir: Ünal Işık

Güzelbahçe – Mustafa Günay

Kınık – Sema Bodur

Seferihisar – İsmail Yetişkin

Narlıdere – Erman Uzun

Konak – Nilüfer Çınarlı Mutlu

Ödemiş – Mustafa Turan

Urla – Selçuk Balkan

Bergama – Tanju Çelik

Çiğli: Anıl Feroğlu

Kiraz: Nasuh Coşkun

Menemen – Deniz Karakurt

Buğra Gökçe hiçbir yere aday gösterilmedi, Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli Çeşme adayı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, İzmir’de hiçbir yere aday gösterilmedi.

Eski teknik direktör Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli hem Çeşme hem de Urla’dan aday adayı olmuştu CHP’den. Tüm çalışmalarını Urla’da yürüttü. Urla aday adayı olarak bilindi ancak İzmir Çeşme adayı oldu…

CHP, İzmir Karşıyaka için Behice Yıldız İşçimenler Ünsal’ı aday gösterdi. Ünsal, İyi Parti’den 2018’de İzmir için milletvekili adayıydı.

CHP İzmir Kemalpaşa’ya siyasi kariyerine DYP’de başlayıp, MHP ve AK Parti’yle devam eden, sonrasında istifa edip CHP’ye geçen Mehmet Türkmen’i aday gösterdi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums