CHP'den Erdoğan'a eleştiri: Millet çay istemiyor, yangın söndürme uçağı istiyor

CHP'li Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yangın mağdurlarına çay atmasını eleştirerek, "Millete tepeden bakıyor, helikopterden; aşağı inip gözünü milletin cebine dikiyor, IBAN veriyor; sonra otobüsün üzerine çıkıyor, Marmarislinin kafasına çay atıyor! Yazıklar olsun! Bu normal bir ruh hali değil. Millet çay istemiyor senden, yangın söndürme uçağı, helikopteri istiyor" dedi.

CHP'den Erdoğan'a eleştiri: Millet çay istemiyor, yangın söndürme uçağı istiyor
1.08.2021 - 20:57
Kaynak: Haber Merkezi
2746

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı ile yangın bölgesi Marmaris'te incelemelerde bulundu.

CHP'li Öztunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yangın felaketlerinin yaşandığı Marmaris'te vatandaşlara seslendikten sonra çay fırlatmasını eleştirdi: Millete tepeden bakıyor, helikopterden; aşağı inip gözünü milletin cebine dikiyor, IBAN veriyor; sonra otobüsün üzerine çıkıyor, Marmarislinin kafasına çay atıyor! Yazıklar olsun! Bu normal bir ruh hali değil. Millet çay istemiyor senden, yangın söndürme uçağı, helikopteri istiyor.

'DEVLETE GELİNCE HELİKOPTER, UÇAK YOK'

Öztunç'un konuşmalarından öne çıkan satırbaşları şöyle:

"Kendisi 13 tane uçak aldı, helikopterler aldı. Ama devlete gelince helikopter, uçak yok. Dün Manavgat’ta yangın söndürme uçağını beklediler. Gökyüzünde bir uçak gördüler, baktılar ki yangın söndürme uçağı değil, Erdoğan’ın uçağı, helikopterleri. Sonra Marmaris’e özel uçakla geldi Beyefendi. THK’ya, devlete yangın söndürme uçağı alacağına kendine özel uçak aldı. Yüzlerce araçlık konvoyla da havaalanından buraya geldi.

'MİLLET ÇAY İSTEMİYOR SENDEN, YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI, HELİKOPTERİ İSTİYOR'

Yazık ya! Düğüne mi, festivale mi, mitinge mi gidiyorsun Tayyip Erdoğan? Yangın yeri, bura yangın yeri! Kaç gündür belediye bas bas bağırıyor yolları açık tutun diye. Tayyip Erdoğan yüzlerce araçla gelip Marmaris’te şov yapıyor, yazıklar olsun ya! Millete tepeden bakıyor, helikopterden; aşağı inip gözünü milletin cebine dikiyor, IBAN veriyor; sonra otobüsün üzerine çıkıyor, Marmarislinin kafasına çay atıyor. Yazıklar olsun! Bu normal bir ruh hali değil, bu normal bir bakış açısı değil.

Rize’ye gidiyor, sel mağdurlarının başına çay atıyor, Marmaris’e geliyor, yangın mağdurlarının başına çay atıyor. Bu millet çay istemiyor senden, yangın söndürme uçağı, helikopteri istiyor. Millet senden çay değil, yangınları söndürmek için su istiyor. İşi gücü lak lak, işi gücü şov! Yangın bölgesine gelip milletin kafasına çay atarak, bu milletin vicdanı dün bir kez daha yaralanmıştır. Nasıl bir umursamazlığın var? Dünya umurunda değil, otobüsün üstüne çıkmış çay atıyor millete. Böyle bir Cumhurbaşkanlığı olmaz."

"'ORMANLARI NASIL İMARA AÇARIZ' DERDİNE DÜŞMÜŞLER"

Öztunç, 28 Temmuz'da Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Erdoğan imzasıyla yayınlanan ormanlık arazide yapılaşma yetkisinin Turizm Bakanlığı'na verilmesiyle ilgili düzenlemeyi eleştirdi. Öztunç, "Akılları fikirleri rantta. Şimdi, ‘orman alanlarını nasıl imara açarız’, onun derdine düşmüşler. Ya ormanlık alanların yanmasına göz yumuyorsunuz, yanarken bir şey yapmıyorsunuz ya da otele, ranta teslim ediyorsunuz" dedi. Öztunç, "O yasaya karşı direneceğiz, uygulanmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

"THK'NIN UÇAKLARI YENİLENMEDİYSE SUÇLUSU ERDOĞAN'DIR"

Erdoğan'ın THK açıklamalarını da eleştiren Öztunç, "Erdoğan dün yaptığı açıklamada THK’yı suçluyor. 19 yıldır hükümetsin, vicdan ya vicdan! THK uçakların tadilatını yapamamış. Sen ne işe yarıyorsun Tayyip Erdoğan? THK’nın onursal başkanı sen değil misin" dedi. Öztunç, "Utanmasa çıkacak CHP’yi suçlayacak. Eğer THK’nın uçakları yenilenmediyse suçlusu, sorumlusu sensin Tayyip Erdoğan" diye konuştu.

"YANGIN BÜYÜDÜYSE SORUMLUSU AKP'NİN İŞ BİLMEZLİĞİDİR"

Öztunç, yangının kontrol altına alınamamasıyla ilgili, "Yangın ülkesi olduğumuz gerçeğini unutup öngörüsüzce davranıyorlar. Hazırda yangın söndürme uçağı ve helikopteri bulundurmuyorlar. Bu yangınlar bu kadar büyüdüyse bunun sorumlusu AKP’nin iş bilmezliğidir" dedi.

"ERDOĞAN, ŞEHİT AİLESİNİ AYAĞINA ÇAĞIRDI"

Öztunç, Marmaris'te yangın söndürme çalışmalarına gönüllü olarak katılıp yaşamını yitiren Şahin Akdemir'in ailesinin evine taziye ziyaretine gitmeyen Erdoğan'a, "Şahin Akdemir burada şehit oldu. Bizim adetlerimizde cenaze evine gidilir, şehit ailesi ayağına çağrılmaz. Tayyip Erdoğan, baş sağlığına gideceğine şehit ailesini ayağına çağırdı" sözleriyle tepki gösterdi.


Editör: N. Cingirt
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums