Tanju Özcan adalete mi sığınmalı yoksa hesap mı vermeli

Tanju Özcan adalete mi sığınmalı yoksa hesap mı vermeli
17.03.2022 - 21:44
Güncelleme 26.03.2022 - 10:11
Kaynak: Haber Merkezi
1371

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye temizlik işçisi Mahire Yentür'ü, sosyal medyada Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı için işten artırdığı haberi, eleştiri oklarını bir kez daha üzerine çekti.

Bolu'yu yasalara karşı özel kararlara yönetmeye kalktığı yönünde uzun süre eleştiri alan Özcan, son olayla bir kez daha siyasetin gündemine oturdu.

Göçmenlere karşı ayırımcılık yaptığı iddia adilen Özcan, daha önce pek çok insan hakları savunucu dernek ve göçmen dayanışma kuruluşları hakkında suç duyurularında bulunmuştu. İçişleri Bakanlığı suç duygularını işleme koymamıştı.

Tanju Özcan'ı Bolu Belediyesinde çalışan Kürt kökenli bir işçiyi Demirtaş'ın fotoğrafını sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle işine son vermesinin ardından farklı kesimlerden gazeteci ve siyasetçilerin tepkisi ile karşılaştı.

Özcan, tepkilere karşısında belediye meclisinin aldığı bir karar olduğunu, keyfi bir uygulama olmadığı yönünde kendini savundu. Ardından kendini eleştiren HDP'li 2 vekil ve yönetici ile bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Personelin ikaz edilmesi rağmen siyasi paylaşımlarına devam ettiğini söyleyen Özcan, "Bazı şehirlerde HDP desteğiyle seçim kazananlar olabilir ama ben HDP desteğiyle seçime girmedim" ifadelerini kullandı.

Oysa işçi statüsünde çalışan işçilerin yasal bir partiye üye olabikdikleri gibi kişisel hesaplarında yaptıkları paylaşımlarda çalıştıkları kuruma değil yasalara sorumludurlar. Bu hukuki süreci gözardı edip uygulayan Özcan'ın, önceki keyfi uygulamalarına bir yenisinin eklendiği eleştirisi yapıldı.

Özcan'ın bu özel kararları Bolu Belediye Meclisi'nde CHP ve İYİ Pati grubu tarafından desteklenerek alınmış olmasının rağmen  anayasaya ve evrensel insan hakları sözleşmesine uygun olmadığı belirtiliyor.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums