İYİ Parti Lideri Akşener: 81 ilde aday çıkarma kararımızı GİK’te tekrar görüşeceğiz

CHP Lideri Özgür Özel ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener bir araya geldi. Görüşme sonrası yapılan açıklamada Özel, yerel seçimde belli bölgelerde işbirliği teklifi götürdüğünü söyledi. Akşener ise 81 ilde aday çıkarma kararını pazartesi günü Genel İdare Kurulu toplantısında tekrar ele alacaklarını açıkladı.

İYİ Parti Lideri Akşener: 81 ilde aday çıkarma kararımızı GİK’te tekrar görüşeceğiz
30.11.2023 - 22:30
Kaynak: Haber Merkezi
754

Görüşmenin ardından iki lider birlikte açıklama yaptı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, toplantıda çok önemli değerlendirmeler yaptıklarını ifade etti ve “Ziyaretimizin özü ve özeti şuydu; İYİ Parti’nin kamuoyunca da bilinen, bizim tarafımızdan da saygıyla karşılanan bir Genel İdare Kurulu kararıyla tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla girme kararı, bir irade beyanları, alınmış bir kararları vardı. Biz bu karara saygılı olduğumuzu, o yüzden yerel seçimlere somut bir teklifle değil ancak yerel seçimlerde daha önceden de ifade etmiştim; ittifak kelimesi yoruldu. İttifak kelimesi kalabalıkları uzun süren toplantıları çağrıştırıyor Ama yerel seçim esnekliği hızlı karar vermeyi ikili işbirliklerini gerektiriyor. Biz İYİ Parti’ye önümüzdeki yerel seçimde, yerel seçime yönelik işbirliği içinde olup olamayacağımızı, GİK kararının yeniden GİK tarafından gözden geçirilip geçirilemeyeceğini, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu ama mümkün olursa bundan sonraki süreçte yerel seçine yönelik bir iş birliği için partilerimizin görevlendireceği kişilerin birlikte çalışma imkanı yaratılıp yaratılamayacağını sorduk ve Sayın Genel Başkanımızdan bu konuda bir cevap aldık” diye konuştu.

‘ÖZEL’İN SORUSUNU GİK’E SORACAĞIZ’

Akşener de “Bizim bir kararımız var; 81 ilde tek başımıza seçime girmek şeklinde. Bu konuyu; ‘Genel İdare Kurulu’nda bizim iki siyasi parti olarak, hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz?’ sorusunu, bir soruyu; acaba ‘Genel İdare Kurulu’na tekrar götürebilir misiniz?’ özü bu. Biz de arkadaşlarımızla konuştuk. Pazartesi biz doğal olarak GİK’i toplayacaktık zaten. Orada bu soruyu GİK’te soracağız. Onlar nasıl cevap verecek, orada göreceğiz” dedi.

Öte yandan Özel’in İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelişinde Akşener Özel’i karşılamadı. Özel’i Akşener’in kurmayları karşıladı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums