Tanju Özcan, Selahattin Demirtaş Çıkışında Ne Kadar Samimi

Tanju Özcan, Selahattin Demirtaş Çıkışında Ne Kadar Samimi
1.04.2022 - 16:26
Güncelleme 1.04.2022 - 19:41
Kaynak: Haber Merkezi
1401

Tanju Özcan, daha önce Suriyeli göçmenler hakkında ayrımcı söylemleri ve bir belediye temizlik işçisinin Selahattin Demirtaş fotoğrafını kişisel sosyal medya hesabında paylaştığını gerekçe göstererek işine son vermesiyle gündem olmuştu.

Dün de Bolu Belediye Başkanı Özcan, Haber Global ekranında yayınlanan 'Siyaset Özel' programında Cumhurbaşkanlığı adayının Mansur Yavaş'ı gösterdi. CHP, içinde milliyetçi ve ulusalcı kliği temsil eden Özcan'ın Kılıçdaroğlu'nu değil de Mansur Yavaş'ı işaret etmesi beklenen bir çıkış olarak yorumlandı.


Özcan, Selahattin Demirtaş hakkındaki ifadeleriyse: “Selahattin Demirtaş'ın neden cezaevinde olduğu, hangi gerekçeye dayandığını bilmiyorum. Sayın Demirtaş şunu söylemedi yıllardır, söylemeye çalıştı. Ben Sayın Demirtaş'tan nedense umutluyum. Ona biraz daha farklı bir gözle bakıyorum. Çünkü Sayın Demirtaş'ın 7 Haziran seçimlerinden sonra 'PKK denen örgüt' diye başlayan bir konuşmasını çok iyi hatırlıyorum. İmralı notlarına bakınca terör örgütü lideriyle ne kadar ters düştüğünü, Kandil'in yöneticileriyle ne kadar ters düştüğünü görüyorum. Sayın Demirtaş'ın cezaevinden çıkar çıkmaz şunu söylemesini umuyorum. 'Örgüt silah bıraksın, devlet bunun karşısında bir af çıkarsın ve bu sorunu görüşmek üzere ilk randevuyu Sayın Bahçeli'den istiyorum' demesini bekliyorum.” hem samimiyeti içermiyor  hem de Kürt sorunun çözümünde muhatap olarak yüzde 7'nin altına düştüğü iddia edilen ve Kürt sorunu karşısında katı tutumuyla bilinen Bahçeli'yi gösteriyor.

Özcan'ın bu açıklamaları ne denli milliyetçi olduğunu ve Kürt sonunda çözümsüzlüğü savunduğunu ortaya koyuyor.

Özcan'ın, hâlâ CHP çatısı altında siyaset yapması parti içinde destek gördüğü algısı kamuoyunda gittikçe yaygınlaştığı yorumuna neden oluyor. CHP, 'helalleşme' iddiası Kürt seçmeni üzerinde olumlu bir imaj yaratırken, Özcan'ın her sözü partisine karşı güvensizliği pekiştitiyor.


Editör: M. AKAY
Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums