CHP Sözcüsü Öztrak: İl başkanları, delegeler, parti yönetimi değişecek

CHP'de 'değişim' taleplerine parti sözcüsü Öztrak yanıt verdi: "Değişim, arkadaşlar tabii ki yenileneceğiz, yenileniyoruz. İlçe başkanlarımız değişiyor, il başkanlarımız değişecek, kurultay delegelerimiz değişecek, parti yönetimi değişecek."

CHP Sözcüsü Öztrak: İl başkanları, delegeler, parti yönetimi değişecek
6.08.2023 - 20:12
Haber Merkezi
225

Seçim sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde başlatılan 'değişim' talepleri yükselirken, mevcut yönetimden bir yanıt daha geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Süleymanpaşa 4. Olağan İlçe Kongresi'nde, devam eden kongrelerin CHP'nin yenilenme sürecinin parçası olduğunu söyledi.

'KILIÇDAROĞLU HER İKİ OYDAN BİR TANESİNİ ALDI'

Bir seçim süreci yaşandığını ve o seçimin kazanılamadığını ifade eden Öztrak, "Bir seçim sürecinden geçtik, maalesef o seçimde kazamadık. Ama bir şeyi görmemiz lazım. Bu seçimde bir gerçek ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı, Türkiye'de atılan her iki oydan bir tanesini aldı" dedi. Öztrak, şöyle devam etti:

"Şimdi biz bunun üzerine daha fazla oyu inşa etmek yerine daha birinci günde başladık birbirimizle kavga etmeye. Değişim, arkadaşlar tabii ki yenileneceğiz, yenileniyoruz. Bu kongreyi niye yapıyoruz? İlçe başkanlarımız değişiyor, il başkanlarımız değişecek, kurultay delegelerimiz değişecek, parti yönetimi değişecek. Bunların hepsi olacak. Süreci biz başlattık."

'AKP İLE SEÇMENİ ARASINDA DAHA BÜYÜK KOPUŞ YAŞANDI'

Sözcü Öztrak, CHP ile seçmeni arasında bir duygusal kopuş hikayesi yaratıldığını iddia etti. Daha büyük bir duygusal kopuşun AKP ile seçmeni arasında yaşandığını da iddia eden Öztrak, şunları söyledi:

'BİRBİRİNİZİ YİYORSUNUZ'

"Ben sokağa çıkıyorum, insanlarla konuşuyorum. Benim aldığım en büyük tepki şu arkadaşlar, 'Faik Bey, tamam seçimi kaybettik. Seçim kazanılır, kaybedilir. Hepsi olabilir ama seçim bittiğinden beri siz birbirinize düştünüz, birbirinizi yiyorsunuz. Bize sahip çıkmıyorsunuz. Bu hükümet üzerimizden silindir gibi geçiyor.' Biz milletimize sahip çıkmak durumundayız. Bu aldığımız oyların bir sorumluluğu var."

Öztrak, taze bir güçle yapılacak olan yerel seçimlere gideceklerini ve aldıkları oy oranını artıracaklarını savundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar