CHP’li Belediye başkanları, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı: 36 isim mazeret bildirip katılmadı

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu “sızdırılan video”nun ardından ilk kez bir araya gelmiş oldu

CHP’li Belediye başkanları, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı: 36 isim mazeret bildirip katılmadı
22.07.2023 - 19:57
Haber Merkezi
336

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde, “değişim” talep eden CHP’den önemli isimlerin katıldığı toplantının sızdırılmasıyla ilgili parti içi gerginlik sürerken, bugün CHP'li il, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu, “sızdırılan video” gündeminin ardından ilk kez bugün bir araya gelmiş oldu.

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu "sızdırılan video"nun ardından ilk kez bir araya geldi

İBB Başkanı İmamoğlu'nun da katıldığı parti genel merkezindeki toplantıda, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının değerlendirilmesi ve 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere ilişkin hazırlıkların ele alınması bekleniyor.

Toplantıya 36 belediye başkanı mazeret bildirip katılım göstermedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, girişte gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

Toplantı öncesi Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gazetecilerin sorusu üzerine, Türkiye ve parti için her şeyin çok güzel olacağını belirterek, "Bütün sorunları parti aşar, Türkiye de aşar ama bunun öncüsü CHP olur. Türkiye'de olumsuzun aşılmasının öncüsü de CHP olur, her zaman olduğu gibi" dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar