AKÇAKOCA’NIN “BILLBOARD BAŞKAN”I

  • 3.11.2011 00:00

 Akçakoca Belediyesi Otobüs İşletmesi’nde akbil sistemine geçildiği, eski Belediye binasının duvarına asılan ve Sayın Başkanımız Fikret Albayrak’ın resmini taşıyan ilanla duyuruldu...  Büyük boy billboarddaki resminin çok kırmızı baskısından dolayı bu billboard, alelacele değiştirildi. Neymiş efendim? “Çok kırmızı baskı yapılmış, Başkan’ın yüzü de kırmızı çıkmış.” İyi ya işte, yalanlarından yüzü kızarmayan Başkan’ın resim çektirirken yüzü kızarmış, halka karşı mahcubiyetini göstermiş.

 

Sayın Başkan, bu halkın zor bela ödediği paraları, dönüşümü olmayan yerlere harcamaya hakkınız olmadığını hatırlatmak isterim.

 

Yıllardır Belediye Otobüsleri bileti satan bayilere, akbil kart doldurma makinesi teklifi yapılmamıştır. Otobüs İşletmesi Müdürlüğü, bu makinenin şartları kendisine sorulduğunda; “Biz makinelerin yerini tesbit ettik, isterseniz dilekçeyle müracaat edebilirsiniz” deyip, başından adeta savmıştır.  Örneğin; Çarşı Meydanı’nda yıllardır otobüs bileti satan eski Belediye Meclisi Üyesi ve Spor Toto-Sayısal Loto Bayii Nedim İşgören, dilekçe verdiği halde, dilekçesine yanıt dahi verilmeden, hemen yanı başındaki Telekom Bayii’ne akbil kart doldurma makinesi verilmiştir. Yaşar Yemenici ve Yukarı Mahalle Camii’nin yanındaki Âşık Market de bundan nasibini almıştır.

 

Anlaşıldığına göre Başkan Albayrak, “sosyal adaletten yana olduğu için”, bu uygulamadan kendi yandaşlarını yararlandırmıştır. İşte “sosyal demokratlık” budur... Yanlışlıkla bunlar iktidar falan olursa yandık... 

 

Sayın Başkan Albayrak, bazı kurumlar yasaları uygulayınca, bazıları rahatsız mı oluyor?

 

Özkan Bey’in emrinde olan Zabıta Amiri ve Zabıta Memurlarının, şehir merkezinin haricinde başka görev alanları yok mu? Tretuvarlara çekilen arabalardan trafik polisi mi, yoksa trafik zabıtası mı sorumlu? Ses kirliliğinden, megafonla mahallelerde hijyenik koşullardan uzak satış yapanlardan kim sorumlu? Bazılarının reklam tabelalarını söküp, “Bu uygulama genele yansıyacak” diyen Zabıta Müdürü’nün söktürdüğü tabelaların bazıları tekrar yerine dikilmiştir. Özkan Bey “Tekrar dikin” talimatı verdi de bundan haberdar mı olunmadı, merak ediyoruz. Sayın Özkan Bey, bir denetime çıkın da durumu yerinde görün, Zabıta Müdürü olarak, makamınızda çakılı kalmayın...

 

Antik Tiyatro’nun üst tarafındaki meydan, Belediye’nin ücretsiz otoparkı mı? Bu konuda dilekçe veren bir esnafın dilekçesine cevap dahi verilmemiştir.

 

Görevli Zabıta Memuru, bir işyerine “Senin çalışma ruhsatın yok, bu işyerini çalıştıramazsın” dediğinde aldığı yanıt: “Ben Başkan’la görüştüm, haberi var”...  Bu durum karşısında Zabıta Memurundan, Zabıta Amiri’nden ve Zabıta Müdürü’nden gel de iş bekle...

 

Sayın Başkan Albayrak, ikibuçuk seneniz doldu. Seçim alanlarında bu halka verdiğiniz vaatlerden hangi birini hayata geçirdiniz, Allah aşkına... Birini billboardlara asın, biz de yazalım.

 

Doğalgaz devletin bir projesi... Doğalgazın geçmesiyle köstebek yuvasına dönen yolları, siz yapmayacaksınız da köy muhtarları mı yapacak?

 

“Ceneviz Oteli’ni Akçakoca’ya kazandırdık” diyorsunuz. Belediye’nin de yüzde yirmi işletme payı olan otel, batan bankalara olan kredi borçlarını ödeyemediği için, TMSF tarafından satışa çıkarılmadı mı? Belediye, 2.000.000 TL karşılığında yüzde yirmi hissesini özel sektöre devretmedi mi? Öyleyse Akçakoca Oteli’ni, Diapolis Oteli’ni Akçakoca’ya kimler kazandırmış oluyor?

 

Bazı yerel gazetelerde hayali resimleri basarak, çöp arabalarına hayali resimleri asarak bizi kandıramazsınız... Kendinizi kandırırsınız ancak...

 

Uzun lafın kısası Sayın Başkan, hayalleri bırakın icraata bakın... Zaman, su gibi akıp gidiyor, bir saniye dahi harcanacak vaktimiz yok. Bizim halk dilinde bir söz vardır, “Havanda su dövmeyin” Sayın Başkan...

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.