İddia|AKP, memurlara büyükşehir tazminatı başlığını görüşüyor

AKP'nin 30 Ocak'ta Ankara'da açıklayacağı seçim beyannamesininde 8 başlıktan birinin memurlara büyükşehir tazminatı olduğu iddia edildi.

İddia|AKP, memurlara büyükşehir tazminatı başlığını görüşüyor
22.01.2024 - 21:56
Kaynak: Haber Merkezi
125

AKP 30 Ocak'ta, Ankara'da seçim beyannamesini açıklayacak.

8 başlıktan oluşan beyannamede, memurlara büyükşehir tazminatının ön plana çıktığı ifade edildi.

Beyannamede partinin yol haritası seçmene anlatılacak. 8 başlıktan oluşan beyannamenin ''depreme dirençli güvenli şehirler'' temasıyla sunulması bekleniyor.

NTV'nin haberine göre, hazırlanan beyannamede 4 proje öne çıkıyor. Bunlar 'depreme dayanıklı şehirler', 'büyükşehirlerde yaşayan memurlara ek tazminat', 'mahalle kreşleri' ve 'sokak köpekleri' olarak belirtiliyor.

Memurların maaşlarına ilişkin çalışma

NTV, AKP'nin, pahalılıkla öne çıkan büyükşehirlerde yaşamanın maliyeti üzerine değerlendirmeler yaptığını da aktardı.

AKP'nin, bir süredir İstanbul, Ankara gibi kira ve diğer maliyetlerin daha yüksek olduğu büyükşehirler ile Anadolu'da görev yapan memur ücretleri arasında bir fark olması gerektiği yönünde çalışma yaptığı kaydediliyor.

Bunun nedeni olarak da memurların büyükşehirlerde görev almayı fazla tercih etmediği ve tayin isteklerinde artışlar yaşandığı gerekçesi öne çıkıyor.

Büyükşehirlerdeki memura refah payı adı altında özel bir "büyükşehir tazminatı" verilmesi tartışılıyor.

14 Mayıs 2023 seçim beyannamesinde de yer alan büyükşehirlerde yaşayan memurların yaşam standartlarının geliştirilmesi konusundaki vaatlerin 31 Mart yerel seçim beyannamesinde daha geniş kapsamlı işlemesi bekleniyor.

Deprem başlığı

Beyannamenin ana omurgasının ise "depreme dayanıklı iller" üzerine kurulduğu belirtiliyor.

Kentlerin depreme dayanıklı hale getirilmesi için atılacak adımların ve projelerin ayrıntılı şekilde beyannamede yer alması bekleniyor.

Sokak hayvanları düzenlemesi de beyannamede

Beyannamede özellikle kentlerde ciddi bir sorun haline gelen sokak köpekleri ile ilgili alınacak önlemlerin de "sokak hayvanları habitatının düzenlenmesi" başlığı altında sıralandığı belirtiliyor.

Kreş başlığı

Beyannamede ayrıca mahalle kreşlerine ilişkin de özel bir başlık açılacağı ve Türkiye genelinde mahalle kreşlerinin hızla yaygınlaştırılacağı böylece özellikle çalışan annelerin sorununun çözüleceği kaydediliyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmara Yerel Haber (www.marmarayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Hack Forum Hacker Forum Hack Forumu Warez Forumu Hacker Sitesi Hacking Forum illegal forum illegal forum sitesi warez scriptler nulled forum crack forumu hacking forumu illegal hack forumu hacking forums