Kulis: AKP, İYİ Parti'ye bakanlık verebilir

Gazeteci Deniz Gürel, AKP’li yetkili ile yaptığı görüşmede İYİ Parti’ye belli bakanlıkların verilebileceğini söylediğini önü sürdü.

Kulis: AKP, İYİ Parti'ye bakanlık verebilir
22.11.2022 - 09:20
Haber Merkezi
1432

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, AKP’den üst düzey bir isimle olan görüşmesini paylaştı. Gürel, “Görüştüğüm üst düzey bir AK Partili bir isim ‘Olası bir birliktelikte belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur” dediğini aktardı.

Barış Yarkadaş, Deniz Gürel, Gazeteciler Hacı Yakışıklı, Şaban Sevinç ve Fuat Uğur; Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Deniz Gürel, programda yaptığı açıklamada AKP’e yetkili isimlerle görüştüğün belirterek şunları söyledi:

"AK Parti’den yetkin isimlerle görüştüm. İYİ Parti’nin özellikle milli meselelerde HDP ile aynı yerde olamayacağından hareketle; İYİ Parti’nin koalisyon benzeri bir şeyi seçim sonrası uygulamak, mevcut sistemdeki bazı problemleri kaldırarak ortak bir noktada buluşmak kaydıyla böyle bir birlikteliğin olabileceği inancı hâkim.”

‘İYİ PARTİ’YE VERİLMESİNİN BİZLER İÇİN HİÇBİR SAKINCASI YOKTUR’

Gürel, sözlerinin devamında “Görüştüğüm üst düzey AKP'li bir isim ‘Olası bir birliktelikte belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur’ ifadesini kullandı” dedi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" diye seslenmişti.

'KUMAR MASASINDA HİÇ OLMADIK'

Akşener, Erdoğan'a şöyle yanıt vermişti: " Biz sayın Erdoğan ve arkadaşlarının millilik ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz 2017’de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur. Dolayısıyla çizgisinde hiç kırıklık olmayan, dün neyi savunduysa bugün de aynı şeyi kararlılıkla savunan, aynı fikri savunan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da hiç olmayız.”(HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt