Hüseyin Yayman Altılı Muhalefetin Macaristan'daki Gibi Kaybedeceğini İddia Etti 

Hüseyin Yayman Altılı Muhalefetin Macaristan'daki Gibi Kaybedeceğini İddia Etti 
6.04.2022 - 10:14
Güncelleme 6.04.2022 - 10:16
Haber Merkezi
769

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Millet İttifakı'nda adaylık meselesinde çok daha büyük sorunlar yaşayacağını söyledikten sonra  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi. 

Hüseyin Yayman, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, seçimin Haziran 2023'te olacağını, Millet İttifakı'nın seçimlere hazır olmadığını, bir erken veya baskın seçime hazır olmadıklarını söyledi. 

Yayman açıklamasında; 'Altılı masa kendine bir yol haritası çıkarmış durumda. Fakat fondaş medya dahil hiçbir medyada yetenince yer alamıyorlar. Kim ilk adımı atacak, kim son adımı atacak, masada nerede oturulacak, bu konularda bile anlaşamıyorlar. Yarın göreceksiniz, Millet İttifakı'nda adaylık meselesinde çok daha büyük sorunlar çıkacak. Zaten İYİ Parti'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun önünü açmak için parti içinde tasfiyeler başladı. Bu tasfiyeler yarın teşkilatlara yansıyacak. Ortada bir personel değişikliği değil siyaset değişikliği olduğu çok açık. Hem Koray Aydın'ın hem Yavuz Ağırailoğlu'nun tasfiyesi, partideki iç depremin öncüleri. Önümüzdeki dönemde bu tartışmaları daha çok göreceğiz.' ifadesini kullandı. 

Yayman açıklamasını, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nu millet bir yere kaydettiğini, meydanlarda kınanacaklarını belirtti. Altılı masa nasıl Macaristan'da kaybettiyse 2023'te de Türkiye'de altılı masa kaybedecek, diye konuşmasını bitirdi.


Editör: M. AKAY