Şener'in 'Abdullah Gül' önerisine Saadet Partisi Genel Başkanı'ndan yanıt

17.07.2019 - Bu Yazı 464 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Şener'in 'Abdullah Gül' önerisine Saadet Partisi Genel Başkanı'ndan yanıt

 Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezin basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu, dış politikada son zamanlardaki gelişmelerin Türkiye’yi yalnızlığa mahkûm ettiğini savundu. Karamollaoğlu, hükümetin yalnızlıktan kurtulmanın yolunu bulamadığını belirterek, şunları söyledi.

Karamollaoğlu, “Düne kadar dua ettikleri, destek verdikleri merciler şimdi bugünkü hükümetin karşısına çıkıyor. Dost olmamız gereken ülkelerle mesafe koyuyoruz hâlâ aramıza. Irak’ta yaşanan hadiselerin temelinde bu iktidarın başlangıçta aldığı yanlış kararlar var. 1,5 milyon insan katledildi. Bunun vebalini kim ödeyecek? Elbette bu karara destek verenler ödeyecek. Suriye bu hale geldi. Kim bunun vebalini üstleniyor? Suriye’nin bu duruma gelmesini sağlayanlar. Ege adalarında haklarımızı kaybettiğimiz şimdi ciddi manada iddia ediliyor. Hükûmetten ciddi bir ses yok. Açık denizlerde doğal gaz arıyoruz. Bulduğumuz iddia ediliyor. Bulsak ne yazar, kim alacak? Biz bunu kiminle birlikte yapacağız? İşte Amerika işte Rusya işte Avrupa Birliği işte Çin, nereye giderseniz gidin bağlanacağımız bir ülke yok.” diye konuştu. 

S-400 açıklaması

Karamollaoğlu, S-400’lerin alınmasını başından beri desteklediklerini kaydederek, "Dönülmemesi gerekir’ dedik hükümeti de bu noktada kutluyoruz, tebrik ediyoruz. Geri dönmediler, kararlılık gösterdiler. Ama şunu da ifade ettik; S-400, S-400’den ibaret değildir. S-400 dediğiniz zaman onun altyapısını da oluşturmak mecburiyetindesiniz. Bu bir bütündür. Niye biz kendimiz T-400’ü yapmıyoruz. Bizim bugüne kadar T-200, T-300’ü yapmamız gerekirdi. ‘T’ nedir? ‘T’ Türkiye. Başkasına muhtaç hale düşerseniz bizi bin bir türlü provokasyonla tehdit ederler" dedi.

"Her noktada aynı düşüncede olmayabiliriz"

Karamollaoğlu, bir gazetecinin CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’in, “Sayın Gül ve Babacan orada burada dolaşmasınlar, hep birlikte gelsinler Saadet Partisi’nin çatısı altında düzgünce siyaset yapsınlar” sözlerini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

“Abdüllatif Bey’e teşekkür ediyoruz. Saadet Partisi bugüne kadar izlemiş olduğu politikalarla, ortaya koyduğu fikirlerle, ülkemizin geleceği konusunda en ciddi stratejileri belirleyen siyasi partidir diye düşünüyorum. Benimle aynı görüşü her zaman paylaşan, bana övgü yağan insanlardan benim eksiklerimi düzeltme şansım olmaz. Onun için farklı fikir ve düşüncelere ihtiyaç var. Yarın Türkiye’de bir değişiklik bekleniyorsa bunun ancak Saadet Partimizin etrafında bir kenetlenmeyle sağlanacağına inanıyoruz. Tabii bunları yaparken biraz önce de belirttiğim gibi her noktada aynı düşüncede olmayabiliriz. Ama bir araya gelir meseleleri müzakere ederiz, buna her zaman açığız.”Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Gazeteci Ayşegül Doğan’a 6 yıl 3 ay hapis cezası
...
  
11. Cumhurbaşkanı Gül: Anayasa Mahkemesi'nin özgürlükçü kararlarına 'evet' diyen üyeleri saldırı altında, hayretle karşılıyorum!
...
  
Turgay Güler: Dilipak'a açılan davanın sözleşmeyle ilgisi yok
...
  
Gülçin Avşar: AK Parti’nin “24 Nisan 1915” serüveni
...
  
Rosa Luxemburg: Devrimin gonca gülü...
...
  
Şener'in 'Abdullah Gül' önerisine Saadet Partisi Genel Başkanı'ndan yanıt
...
  
Gül-Babacan cephesi, Erdoğan’ın “Tarih oldular, kimse onları hatırlamıyor bile” sözlerinden 3 gün sonra yeni partiyi ilan etti
...
  
Fehmi Koru: Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak
...
  
Abdullah Öcalan: “Ne görüşme kanallarının tamamen açıldığını ne de kapandığını söyleyebilirim”
...
  
Derbide gülen taraf Galatasaray oldu; şampiyonluk yarışı kızıştı
...
  
İmamoğlu'ndan AKP'ye: Kargalar bile gülüyor
...
  
Abdullah Gül: Çok önemli problemler bizi bekliyor
...
  
Gül'den İmamoğlu yorumu: Artık normalleşmenin zamanı
...
  
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasındaki isim Abdullah Gül
...
  
Karamollaoğlu: Gül ve Erdoğan'ın eski yol arkadaşları korkuyorlar
...
  
Bakan Gül'den 'af' açıklaması: Düzenlemeler olabilir
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive