Murat Muratoğlu: Belli ki İş Bankası işi bitmiş, şimdi de gözü Şişecam'a dikmiş!

23.10.2018 - Bu Yazı 188 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Murat Muratoğlu: Belli ki İş Bankası işi bitmiş, şimdi de gözü Şişecam'a dikmiş!

 Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Şişe Cam’dan da Hazine’ye gelmesi gereken pay var" açıklamasını değerlendirdi. Muratoğlu, " Şirketin tüm çalışanları sendikalı… Sendika ufak ayrıntı… Üç-beş yıla kalmaz sendika da işe yaramaz. Şişecam'ı alana diğer İş Bankası iştirakleri de bedava… Paşabahçe, Trakya Cam, Anadolu Cam, Soda Sanayi…Sadece onlar mı? Anadolu Sigorta, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Milli Reasürans, İş Finansal Kiralama… Niceleri daha… Ne güzel giderler bu yoklukta!" dedi. 

Murat Muratoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şişe Cam'a yönelik açıklamasını yorumlayarak, "Belli ki İş Bankası işi bitmiş, şimdi de gözü Şişecam'a dikmiş! Söze; 'Bir başka şey daha var; Türkiye Şişecam' diye başlayıp, 'İş Bankası'nın iştiraki. Dolaylı olarak bu nereye gidiyor? Onlara da gidiyor. Yani, Şişecam'dan da Hazine'ye gelmesi gereken pay var' deyip niyetini açıklıyor. Şirketin tüm çalışanları sendikalı… Sendika ufak ayrıntı… Üç-beş yıla kalmaz sendika da işe yaramaz. Şişecam'ı alana diğer İş Bankası iştirakleri de bedava… Paşabahçe, Trakya Cam, Anadolu Cam, Soda Sanayi…Sadece onlar mı? Anadolu Sigorta, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Milli Reasürans, İş Finansal Kiralama… Niceleri daha… Ne güzel giderler bu yoklukta!" vurgusu yaptı. 

"Türk Telekom da milletindi, Araplara peşkeş çekildi"

1934'te Atatürk tarafından kurulan Şişecam'ın 16'sı Türkiye'de olmak üzere 42 işletmesi olduğunu aktaran Muratoğlu, "Tam 154 ülkeye ihracat yapıyorlar. Şirket 21 bin çalışana sahip. Tabii 21 bin çalışan deyince, partinin işsiz kalan gençlik kollarının ağzı sulanıyor haliyle… Böyle bir kriz ortamında hele Bunu yüzlerce firmada yaptılar. Hala saf saf 'millete dönüyor' diyenler var? TRT de milletin. Açın, sabah akşam AKP propagandası izleyin. Kimin sınıf arkadaşı genel müdürü olmuş isterseniz bir inceleyin. Türk Telekom da milletindi, Araplara peşkeş çekildi. SEKA, Et Balık Kurumu, Tekel fabrikaları… Hepsi milletindi… Arsalarına kimler AVM'ler dikti?" sorularını yöneltti. 


Murat Muratoğlu'nun "Köprü altı cam cam sırada Şişecam!" başlığıyla (22 Ekim 2018) yayımlanan yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz 

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Murat Sabuncu: Türkiye’nin geleceği için öne çıkan üç isim: Babacan, Demirtaş, İmamoğlu
...
  
Murat Sabuncu: İmamoğlu Erdoğan’ın kariyer çizgisinde ilerliyor, aradaki farkı açıyor
...
  
AKP tek tek analiz ettirdi: En küskün ilçe belli oldu
...
  
Murat Yetkin: Sabah okuyan, zaten neden bir de Hürriyet okusun gelinen noktada?
...
  
Ekonomistler, TCMB Başkanı Murat Çetinkaya'nın enflasyon raporu sunumu için ne diyor?
...
  
Murat Sabuncu: Ecevit’ten Kılıçdaroğlu’na kontrgerilla ve provokasyon
...
  
Murat Sabuncu: Erdoğan artık "devletsiz" kalamaz
...
  
İlaçtaki zam oranı belli oldu
...
  
31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanılacak sandıklar belli oldu
...
  
Emekli zamları belli oldu
...
  
Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde yeniden değerleme oranı belli oldu
...
  
Yeni asgari ücret belli oldu
...
  
AK Parti'de kritik tarih belli oldu!
...
  
AKP'nin MHP'ye 'jest' yapacağı bir il belli oldu
...
  
'CHP'de İstanbul için hangi ismin öne çıktığı belli oldu'
...
  
CHP'nin belediye başkan adaylarını açıklayacağı tarih belli oldu
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive