CHP'de 59 il başkanından 'kurultay talebinden vazgeçin' çağrısı

26.7.2018 - Bu Yazı 304 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

CHP'de 59 il başkanından 'kurultay talebinden vazgeçin' çağrısı

 CHP'de 59 il başkanının imza attığı bir bildiriyle, kurultay talebinden vazgeçilmesi çağrısı yapıldı. Açıklamada, OHAL'in kalıcı hale getirilmek istendiği belirtilerek, "Bu şartlarda partimizi olağanüstü kurultaya götürmek sadece tek adam rejimini memnun edecektir" ifadesine yer verildi.

 Olağanüstü Kurultay tartışmalarının büyüdüğü CHP’de, il başkanları da harekete geçti. Ankara İl Başkanlığı’nda yapılacak toplantıya 81 il başkanı davet edildi. Ancak toplantının ardından 59 il başkanının imza attığı bir bildiri çıktı.

Toplantı sonrası ilk açıklama CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi. “Bir ilde örgüt adına söz söyleyecek olan il başkanlarıdır” diyen Kaftancıoğlu, “Skor vermeye değil, taraf olmaya değil, tavrımızı koymaya geldik” dedi.

Kaftancıoğlu’nun açıklamasının ardından bildiriyi CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güverer okudu.

Bildiride, “AKP iktidarı, tek adam rejimi Türkiye’yi parti devleti haline getirmiş, OHAL’i sözde kaldırırken, 15 kanunda değişiklik yaparak temel hak ve özgürlükleri askıya alan teklifi Meclis’ten geçirmiştir. OHAL’i olağanlaştıran kalıcı bir OHAL yönetimi kurmayı hedefleyen iktidarın uygulamaları ortadayken partimizi olağanüstü kurultaya götürmek sadece tek adam rejimini memnun edecektir” görüşüne yer verildi.

‘YEREL SEÇİMLERE ODAKLANILMALI’

Kurultay çağrılarının imza skoruna dönüştürülerek tartışmanın kamuoyu önünde yapılmasının partiye zarar verdiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:
“Kurultay talebi demokratik bir hak olmakla birlikte seçim öncesi ve seçim sürecinde partimize kapalı olan medya mecraları parti içi tartışmaları ekranlara taşımakta, tek adam yönetimi ve yandaşları parti içindeki bu tartışmaları ellerini ovuşturarak zevkle ve keyifle izlemektedirler. Bu durum iktidarın CHP’ye dönük yürütmekte olduğu algı operasyonunun boyutunu gösteriyor. 24 Haziran sonrası daha seçim sonuçları analiz edilmeden tartışılmadan değerlendirilmeden olağanüstü kurultay çağrısı yapılması bu çalışmanın sosyal medya basın ve kamuoyu önünde sürdürülmesi doğru değildir. İhtiyacımız olan olağanüstü kurultaydan ziyade birlik beraberlik, ve sorumluluk içinde bu karanlık süreçten çıkabilmemizdir. Sorumluluk sahibi herkesi parti içi iktidar mücadelesi ve olağanüstü kurultay tartışmalarını bir kenara bırakarak partimizi kamuoyunda tartışmaktan vazgeçmesi ve partimizi yerel seçimlerde başarıya taşıyacak olgunlukta davranması gerekmektedir.”

Açıklamaın ardından 59 il başkanının ismi okunarak, tüm partililer birlik beraberlik için de davranmaya davet edildi.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Yeni parti kurma çalışmaları için AK Partili eski bakanlardan bir heyet oluşturuldu; perde arkasındaki isim Abdullah Gül
...
  
İyi Parti: Anket şirketinden aradıklarını söyleyen kişiler seçmeni yönlendiriyor
...
  
Ahmet Şık, 'hâkim ve savcı olarak atanan AKP'lilerin listesi'ni açıkladı
...
  
60 kişilik işe 15 bin 641 kişi başvurdu
...
  
'Diyorlar ki 'CHP ile niye ittifak yaptınız?' Bir defa sana ne'
...
  
Gergerlioğlu: KHK'lar nesilden nesile devam edebilir
...
  
Erdoğan: Amacımız esnafa rakip olmak değil
...
  
İlaçtaki zam oranı belli oldu
...
  
Bindirilmiş binalar DASK raporluymuş!
...
  
ABD: Suriye'nin kuzeydoğusuna koalisyon gücü konuşlanabilir
...
  
Asıl tanzim edilmesi gereken ülkenin tarım politikası -Görüş
...
  
KHK ile ihraç edilen akademisyenler için emsal olacak dava: "Anayasa’ya göre savunma almadan disiplin cezası verilemez"
...
  
'Akil İnsanlar' Leyla Güven'i ziyaret etti: Yaşamdan yanayız
...
  
SENDİKA TARİHİMİZİN ÇINARI HİLMİ GÜNER VEFAT ETTİ
...
  
Gönül belediyeciliği: Ay resmen bu bir devrim
...
  
MHP'nin ittifak kapsamında “tek başına aday” çıkarabildiği yerlerin oranı yüzde 7’de kaldı
...


Düzce Satılık ve Kiralık Emlaklar Emlak8.net