AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: CHP tarihi açısından bir utanç vesikası

7.11.2016 - Bu Yazı 1458 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: CHP tarihi açısından bir utanç vesikası

 AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Parti Meclisi'nin (PM) Cumhuriyet gazetesinin yazarları ve yöneticileri ile HDP milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin yayınladığı bildiriyi eleştirdi. Turan, "Önce 'Bir milyon mağdur var' diyerek FETÖ'ye selam çakan CHP, Parti Meclisi olarak açıkladığı skandal bildiriyle adeta şimdi terör destekçilerine sahip çıkıyor" görüşünü savundu.

CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla dün (6 Kasım) olağanüstü toplandı. Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarları ile 9 HDP milletvekilinin tutuklanmasının değerlendirildiği toplantıda alınan kararlar bugün yayınlanan bir bildiriyle açıklandı. "AKP, bugün de Meclis’teki milletvekillerini tutuklatarak teröre hizmet etmektedir. Hukuki süreçler tamamlanıp hüküm kesinleşmeden milletvekillerinin tutuklanması anayasaya ve Anayasa Mahkemesi’nin içtihatlarına aykırıdır. Bu hukuk dışı uygulamaya son verilmelidir" denen bildiride, "Türkiye’yi uçuruma sürükleyenler mutlaka yargıya hesap verecektir" ifadesi yer aldı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Parti Meclisi (PM) bildirisine ilişkin CHP'nin, "15 Temmuz sonrasında toplumdan gelen yoğun baskı sonucu Yenikapı’ya katılarak darbe ve terör karşısında tutumunu belirlediğini, ancak sonradan adeta gizli bir el devreye girmişcesine eski söylemine dönüverdiğini" savundu.

 

"Önce, 'Bir milyon mağdur var.' diyerek FETÖ'ye selam çakan CHP, Parti Meclisi olarak açıkladığı skandal bildiriyle adeta şimdi terör destekçilerine sahip çıkıyor" diyen Turan, bildiriyi "CHP tarihi açısından bir utanç vesikası" olarak değerlendirdi.

Turan, şunaları söyledi:

"Var gücüyle FETÖ, IŞİD ve PKK ile mücadele eden bir hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nı terör destekçisi ilan etmek dünyanın neresinde görülmüş? Terör örgütü PKK, şehirlerde hendekler kazarken, insanlarımızı şehit ederken olağanüstü toplanmayan CHP Parti Meclisinin, terör suçuyla ilgili HDP’lilerin tutuklanmasından sonra toplanması, CHP siyasetini özetlemektedir. CHP, bu ülkenin ana muhalefet partisi gibi değil, başka bir ülkenin partisi gibi davranmaktadır. CHP’nin, HDP'yi siyasete, Meclise davet etmesi gerekirken HDP’nin terör destekçisi politikalarına sahip çıkması kabul edilemez. Milletin aklıyla alay etmenin anlamı yok"

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Ahmet Şık, 'hâkim ve savcı olarak atanan AKP'lilerin listesi'ni açıkladı
...
  
Sıcak para AKP’nin imdadına mı yetişti?
...
  
Erdoğan, eski AKP'li vekili Anayasa Mahkemesi'ne atadı
...
  
300 kişi AKP'den istifa etti
...
  
'AKP yaptırdığı anketlerde yüzde 34'te kaldı'
...
  
Türkiye destekli grup İdlib'de kaybetti: HTŞ, Afrin'e ilerliyor
...
  
"Hepimizin Cumhurbaşkanı AKP adaylarını belirliyor, onları şehir müdürleri gibi görevlendiriyor"
...
  
CHP 'seni seviyorum' diyecek, AKP'ye cevap vermeyecek
...
  
Şener Şen'den Metin Akpınar ve Müjdat Gezen açıklaması
...
  
AKP seçmeni ekonomiden mutsuz olduğu halde partisini neden terk etmiyor?
...
  
AKP'ye verilen her oy adaletsiz sistemin devam etmesini sağlıyor'
...
  
Ekonomik kriz AKP'nin oyunu en fazla ne kadar düşürebilir?
...
  
AKP'yi Bolşeviklere benzetmişti: Tepkilere yanıt verdi
...
  
HDP'li Katırcıoğlu AKP'yi Bolşevik ilan etti
...
  
MHP'ye ittifak jesti: AKP 6 ilde aday çıkarmayacak
...
  
CHP: AKP Türkiye'sinde gençler madde bağımlılığının pençesinde
...


Düzce Satılık ve Kiralık Emlaklar Emlak8.net