AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: CHP tarihi açısından bir utanç vesikası

7.11.2016 - Bu Yazı 1422 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: CHP tarihi açısından bir utanç vesikası

 AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Parti Meclisi'nin (PM) Cumhuriyet gazetesinin yazarları ve yöneticileri ile HDP milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin yayınladığı bildiriyi eleştirdi. Turan, "Önce 'Bir milyon mağdur var' diyerek FETÖ'ye selam çakan CHP, Parti Meclisi olarak açıkladığı skandal bildiriyle adeta şimdi terör destekçilerine sahip çıkıyor" görüşünü savundu.

CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla dün (6 Kasım) olağanüstü toplandı. Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarları ile 9 HDP milletvekilinin tutuklanmasının değerlendirildiği toplantıda alınan kararlar bugün yayınlanan bir bildiriyle açıklandı. "AKP, bugün de Meclis’teki milletvekillerini tutuklatarak teröre hizmet etmektedir. Hukuki süreçler tamamlanıp hüküm kesinleşmeden milletvekillerinin tutuklanması anayasaya ve Anayasa Mahkemesi’nin içtihatlarına aykırıdır. Bu hukuk dışı uygulamaya son verilmelidir" denen bildiride, "Türkiye’yi uçuruma sürükleyenler mutlaka yargıya hesap verecektir" ifadesi yer aldı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Parti Meclisi (PM) bildirisine ilişkin CHP'nin, "15 Temmuz sonrasında toplumdan gelen yoğun baskı sonucu Yenikapı’ya katılarak darbe ve terör karşısında tutumunu belirlediğini, ancak sonradan adeta gizli bir el devreye girmişcesine eski söylemine dönüverdiğini" savundu.

 

"Önce, 'Bir milyon mağdur var.' diyerek FETÖ'ye selam çakan CHP, Parti Meclisi olarak açıkladığı skandal bildiriyle adeta şimdi terör destekçilerine sahip çıkıyor" diyen Turan, bildiriyi "CHP tarihi açısından bir utanç vesikası" olarak değerlendirdi.

Turan, şunaları söyledi:

"Var gücüyle FETÖ, IŞİD ve PKK ile mücadele eden bir hükümeti ve Cumhurbaşkanı'nı terör destekçisi ilan etmek dünyanın neresinde görülmüş? Terör örgütü PKK, şehirlerde hendekler kazarken, insanlarımızı şehit ederken olağanüstü toplanmayan CHP Parti Meclisinin, terör suçuyla ilgili HDP’lilerin tutuklanmasından sonra toplanması, CHP siyasetini özetlemektedir. CHP, bu ülkenin ana muhalefet partisi gibi değil, başka bir ülkenin partisi gibi davranmaktadır. CHP’nin, HDP'yi siyasete, Meclise davet etmesi gerekirken HDP’nin terör destekçisi politikalarına sahip çıkması kabul edilemez. Milletin aklıyla alay etmenin anlamı yok"

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
AKP'yi Bolşeviklere benzetmişti: Tepkilere yanıt verdi
...
  
HDP'li Katırcıoğlu AKP'yi Bolşevik ilan etti
...
  
MHP'ye ittifak jesti: AKP 6 ilde aday çıkarmayacak
...
  
CHP: AKP Türkiye'sinde gençler madde bağımlılığının pençesinde
...
  
AKP'nin MHP'ye 'jest' yapacağı bir il belli oldu
...
  
Kulis: AKP-MHP pazarlığında yedi il öne çıktı, üçünde sıkıntı var
...
  
AKP'li yönetici: Allah kimseyi Saadet Partisi'ne oy verecek kadar imansız bırakmasın
...
  
CHP'li Özgür Özel: 1989 rüzgarı AKP’yi silip süpürecek
...
  
"31 Mart 2019, AKP'nin en düşük oy alacağı seçim olacak"
...
  
İyi Parti'nin ‘asgari ücretlilerden vergi alınmasın' teklifi AKP ve MHP'lilerin oylarıyla reddedildi
...
  
AKP ve MHP liderleri bugün buluşuyor
...
  
AKP'de aday adayı sayısı belli oldu
...
  
Anket sonuçlarında AKP için kötü haber
...
  
AKP'nin yaptırdığı ankete göre Ankara'da oy oranları ne?
...
  
Buldan: AKP ile görüşüyorlar iddiası algı operasyonu
...
  
24 Haziran'da Erdoğan'ın kampanya sürecini yürüten Acar: MHP olmadan AKP üç büyükşehiri kaybedebilir
...


EN ÇOK OKUNANLAR