Nihal Olçok: Süleyman Soylu’nun Adil Öksüz ile ilgili sözlerinden dolayı çığlık atmak istedim

6.12.2019 - Bu Yazı 183 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Nihal Olçok: Süleyman Soylu’nun Adil Öksüz ile ilgili sözlerinden dolayı çığlık atmak istedim

 AKP'nin kurucularından eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partide yer alma kararı alan, 15 Temmuz'da eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Adil Öksüz ile ilgili olarak açıklamalarından dolayı çığlık atmak istediğini söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz ama bizde kalsın” açıklamasına daha önce de sosyal tepki göstermiş, "Bir seçim zamanı Apo gibi iade edilmek üzere, muhafaza mı ediliyor biryerlerde? Ayrıca madem gizli neden dillendiriyorsunuz sayın Süleyman Soylu, neden kalpleri ve akılları bulandırıyorsunuz? Ne geçiyor elinize acımıza acı katmakla. Sizin politika ürettiğiniz konu İçin biz ağlıyoruz" sözlerini kaydetmişti.

Cumhuriyet'ten İpek Özbey'in sorularına verdiği yanıtta, Ahmet Davutoğlu'nun eşinin ölümünden sonra kendisine dört kez taziyeye geldiğini ve iletişimi hiç kesmeyerek varlığını hissettirdiğini söyleyen Olçok, "Neden AKP değil de, Davutoğlu'nun partisi?" sorusuna, "Ben Ahmet Davutoğlu’nun insanlığını kaybetmemiş biri olduğuna inandım" diye yanıt verdi. "Davutoğlu numara yapan bir insan değil" diyen Olçok, "Onun için en büyük duam, Allah onu değiştirmesin" ifadelerini kullandı.

Soylu'ya Adil Öksüz tepkisi: Çığlık atmak istedim

Siyasete girmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Olçok, "Biri yaşadığım müddetçe FETÖ zihniyetiyle mücadele etmek, diğeri de hakkaniyetin peşinde koşmak" dedi.
 
"Artık Türkiye’nin kaybedecek 251 kişisi yok" diyen Olçok, FETÖ ile mücadelenin yeterince yapılmadığını düşündüğünü ifade etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Adil Öksüz ile ilgili, "Yerini biliyoruz" açıklamasına binaen 'çığlık atmak' istediğini söyleyen Olçok, şunları kaydetti:

"Yerini biliyorsan o zaman getir. Bakın, bilinmezlik, kaygı insanı en çabuk öldürecek şeydir. Neden bu insanları sürekli bilinmezlik ve merak içine sürüklüyorsunuz ki? Böyle bir şey varsa yerini biliyorsanız getirin. Yıllarca Yeşil’e aynı muameleyi yaptınız. Nerede Yeşil? Yeşil üzerinden yıllarca yazılar yazdınız, haberler yaptınız, günlerce programlar yapıldı. Şimdi böyle bir Adil Öksüz mü üretiliyor? İşte bütün bunları ben bilmek istiyorum. Yer olarak bilmek istiyorum. Benim sorumlu olduğum 251 aile var. Benim merak ettiğim kadar onlar da merak ediyor. Bunun üzerinden neden politika üretiyorsun? Bu yaşanmış bir acı. Bununla ilgili hiçbir şey yapamıyorsan eğer, elin kolun bağlıysa, o zaman sükut. Lütfen! Eğer bununla ilgili bir politika üretiyorsan hâlâ, o zaman onun da gereğini yap. Dolayısıyla sen birşey yaparken benim elimin kolumun bağlı kalmasını hiç kimse bekleyemez."

"15 Temmuz için bağış yapanlar paralarını geri çeksin"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirmesiyle tartışılmaya başlanan 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için kurulan bir derneğe yapılan bağışların akıbeti ilgili de değerlendirmelerde bulunan Olçok, "Ben açık açık buradan çağrı yapıyorum, bağışta bulunanlar bağışlarını geri alsınlar. Bize gelmedi o paralar. Dava açıp geri alabilirler paralarını" dedi.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Erdoğan'dan Süleymani suikastı yorumu: Karşılıksız bırakılmaz diye düşünüyorum
...
  
Serbestiyet yazarları, Kasım Süleymani olayını tartışıyor
...
  
ABD, Kasım Süleymani'yi öldürme kararını nasıl aldı; Bloomberg suikastin arka planını yazdı
...
  
Süleymani'nin cenazesi İran'da
...
  
Nihal Olçok: Süleyman Soylu’nun Adil Öksüz ile ilgili sözlerinden dolayı çığlık atmak istedim
...
  
'Başıma bir iş gelirse sorumlusu Süleyman Soylu’dur'
...
  
Nihal Olçok'tan Süleyman Soylu'ya: Hayırdır dağda adam mı kalmadı
...
  
Nihal Olçok: Ben özlem yorgunuyum...
...
  
Nihal Olçok'un gözünden 15 Temmuz
...
  
Koç Holding'ten Süleyman Soylu'ya uçak cevabı
...
  
Kılıçdaroğlu'na linç girişimi meclis gündeminde; CHP'li vekilden Süleyman Soylu'ya 10 soru
...
  
Süleyman Soylu 'Şehit cenazesine gidemez' demişti; Kılıçdaroğlu'na linç girişimi!
...
  
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Tayyip Erdoğan'ın ayağına topu vereceksiniz, 4,5 yıl boyunca sahada bir CHP'ye gol atacak bir PKK'ya
...
  
FUKARA TAHİR’İN KARADENİZ EREĞLİSİ’NDE “MORİSSON SÜLEYMAN” NAMINDAKİ DEMİREL’İN İŞÇİ SÖMÜRÜSÜNE KARŞI BÜYÜK MİTİNGİ
...
  
"Süleyman Seba, MİT'te Komünizmle Mücadele Şubesi'nin önemli bir memuruydu"
...
  
Orhan Gazi Ertekin: Osman Kavala, Aziz Nesin, Nihal Atsız ve Said-i Nursi; Türkiye yargısı bir Temel fıkrası mıdır?
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive