Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı: Haksızlık karşısında susmayanlar çoğalıyor

23.05.2020 - Bu Yazı 251 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı: Haksızlık karşısında susmayanlar çoğalıyor

 CHP lideri Kılıçdaroğlu, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında, pandemi süresince kimseyi ötekileştirmediklerini kaydederek adalet vurgusu yaptı: Hangi görüşten olursa olsun milyonlarca vatandaşımızın, ‘hakkın, hukukun ve adaletin’ hakim olduğu bir Türkiye hedefine doğru, hep birlikte yürümekte olduğunu; ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Biz susmayacağız’ diyenlerin çoğaldığını görüyorum.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Kılıçdaroğlu, mesajında koronavirüs salgınına da değinerek, CHP’li belediyelerin salgın süresince yardımlarda kimseyi ötekileştirmediğine dikkat çekti.

Salgın sürecinde çalışan emekçileri selamlayan Kılıçdaroğlu, adalet vurgusu da yaparak, “Hangi görüşten olursa olsun milyonlarca vatandaşımızın, ‘hakkın, hukukun ve adaletin’ hakim olduğu bir Türkiye hedefine doğru, hep birlikte yürümekte olduğunu; ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Biz susmayacağız’ diyenlerin çoğaldığını görüyorum” dedi.  

Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Kovid-19 salgını, Ramazan ayını huzur ve güven içinde geçirmemizi engelledi; dini ve beşeri geleneklerimizi dahi değiştirdi. Ancak salgın, bu kutsal ayın sabır, bağışlama, bereket, ibadet, paylaşma ve adaletle özdeş olması gereken yaşamımızın ne kadar önemli olduğunu da gösterdi.” 

“Salgın nedeniyle daha da ağırlaşan ekonomik buhranın, yüzbinlerce ailemiz üzerindeki etkisini azaltmaya çalıştık. Kimsenin yoksunluğunu ve yoksulluğunu teşhir etmeme, ‘Bir elin verdiğini diğer elin görmediği’ bir anlayışla hareket ettik. Ramazan ayının ruhuna ve sosyal devlet ilkesine uygun olarak kimseyi ötekileştirmedik, yardımlarda kimseyi ötelemedik, kimseyi de kayırmadık. CHP’li belediyelerin bu yardımlaşma ve dayanışma uygulamaları vatandaşlarımızın güvenini kazandı; güven arttıkça yardımseverlerin sayısı arttı; yardımların bereketi çoğaldı.

ADALET VURGUSU 

Dünyaya örnek olan bu dayanışmanın, Türkiye’nin güzel, huzurlu ve mutlu geleceğini müjdelediğini biliyorum. Hangi görüşten olursa olsun milyonlarca vatandaşımızın, ‘hakkın, hukukun ve adaletin’ hakim olduğu bir Türkiye hedefine doğru, hep birlikte yürümekte olduğunu; ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Biz susmayacağız’ diyenlerin çoğaldığını görüyorum.”

“Bu duygularla, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını; terör örgütlerine karşı mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimizi rahmetle anıyorum.

EMEKÇİLERİ SELAMLADI

Salgına karşı olağanüstü bir çabayla mücadele eden sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Güvenlik güçlerimiz, apartman görevlilerimiz, kuryelerimiz, bakkallarımız, PTT çalışanlarımız başta olmak üzere salgın boyunca da iş başı yapan tüm emekçilerimizin, tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin hakim olduğu nice bayramlara!” 

 
 

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Son dakika! Bakan Koca'dan 'okul' mesajı: Yüz yüze eğitim için hazırlanalım!
...
  
Bakanlık yeni tedbirleri açıkladı! Kurban Bayramı, konser, namaz, sınıf...
...
  
Kılıçdaroğlu'ndan bayram mesajı: Haksızlık karşısında susmayanlar çoğalıyor
...
  
Bilim Kurulu üyelerinden hayati tavsiyeler: Komşuyla dahi bayramlaşmayın
...
  
Sözcü yazarı Çölaşan: Gazeteler dün anlaştı, bayramda hiçbir gazete çıkmayacak
...
  
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı süresince tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı olacak
...
  
Bayramda sokağa çıkma yasağının 4 gün olması gündemde
...
  
Bugün Erdoğan duyuracak; Türkiye'nin gözü üç kararda: Sınav tarihleri, 65 yaş üstü için esnetme ve 19 Mayıs haftası ile Ramazan Bayramı'nda 4 günlük yasak
...
  
Kısıtlama kalkınca Bayrampaşa halinde yoğunluk yaşandı
...
  
Bayrampaşa Hali'nde sokağa çıkma yasağı izdihamı
...
  
Bayram tatilinin ilk 2 gününde 46 trafik kazası: 16 kişi öldü, 130 kişi yaralandı
...
  
Yenikapı'dan dolar mesajı: Seçim sonrasında faturasını ağır keseceğiz
...
  
Ali Bayramoğlu: HDP, Türk muhalefeti için de her geçen gün önemi artan bir parti
...
  
Ali Bayramoğlu: Muhalefet birleşirse siyasi dengeleri değiştirir
...
  
Bayram tatilindeki kazalarda 107 kişi öldü
...
  
BAYRAMDA EVSİZ KALDILAR...
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive