Ali Babacan'dan 'piyon'a cevap: Bunlar boş insanların lafları

22.05.2020 - Bu Yazı 396 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Ali Babacan'dan 'piyon'a cevap: Bunlar boş insanların lafları

  DEVA Partisi lideri Ali Babacan, MHP'nin teklifi ile Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu'nunda yapılacak değişikliklere tepki gösterdi. Babacan "Son seçimden bu yana ne değişti? Bunları korku adımı olarak görüyoruz" dedi. Babacan, Bahçeli'nin kendisine cevap verdiği açıklamada geçen "İngiliz gülünün piyonu" ifadesi içinse "Bunları boş insanlar üretiyor. Böyle sataşacaklarına, kendi işlerine baksınlar. Türkiye'nin sermayesi eriyor" karşılığını verdi.

 DEVA Partisi Genel Bakanı Ali Babacan, gazeteci Çağlar Cilara'nın Youtube kanalında soruları cevapladı. Babacan MHP'nin dün kendisine cevap verdiği açıkalmada gecçen "İngiliz gülünün piyonu" ifadesinin sorulması üzerine şöyle konuştu: 

Bu tür lafları üretenler gayet boş insanlar. Laf üretiyorlar. Biz partimizin yetkili organları ile toplandık cevap verdik. Bundan fazlasını vakit kaybı olarak görüyorum. Biz siyaseti ülke menafaati için yapıyruz. Bu parti Anadolu projesidir. Bizim insanlarımız Türkiye'nin her yerinden gelen insanlardır. Gönüllü hareket her yerde büyüyor. Bu yüzden sataşıyorlar. Bundan korkuyorlar. Bizim bir partiye sataştığımızı hiç gördüüz mü? Biz sadece işimize bakıyoruz. Böyle boş tartışmalarla vakit kaybedemeyiz. Halımızın layık olduğu seviyede siyaset yapacağız. Türkiye'nin de bizim de böyle tartışmalarla vakit kaybedecek lüksümüz yok. İki gün önce de söyledim. Böyle başkalarına sataşacaklarına, kendi işlerine odaklanmaları lazım. Her geçen gün ve saat bu ülke zarar ediyor. Milletimizin biriktirdiği ne kadar değer varsa şu anda gözümüzün önünde eriyor. 

ENGELLEME YASASI KORKU ADIMI!

Babacan, MHP'nin teklifi ile Gelecek Partisi ve Deva Partisi'ni engellemeye yönelik Seçim Kanunu'nda yapılacak değişiklikle ilgili de konuştu. Babacan "Ortada bir tasarı yok ama ortaya konmuş bir korku ve endişe var. Bunlar tamamen bizden korktukları için atılan adımlar. 'Mevcut kurallarla biz seçim kazanamayız, hazır iktidar elimizdeyken bu kuralları değiştirerek acaba iktidarda kalabilir miyiz?' Benim dışarıdan gördüğüm bu. Ciddi bir korku, panik var. Bundan seçim ya da siyasi partiler kanununda yapılacak her değişikliği biz korku adımı olarak görürüz. Son seçimlerden bugüne kadar ne oldu? En önemli gelişme DEVA Partisi'nin kurulmasıdır. DEVA Partisi'nin potansiyelini herkes görüyor. Ankete gerek yok, sokağa çıkın sorun. DEVA'yı daha bilmezler ama Ali Babacan ve arkadaşlarının kurduğu partiyi sorun. İki üç ay sonra parti adını da tanıyacak insanlar" dedi. 

Babacan, DEVA ve Gelecek için dile getirilen "AK Parti'den oy koparma misyonunu yerine getirecekler" şeklindeki eleştirilerin sorulması üzerine "Halkımız üçte biri artık kimseye oy vermeyeceğim diyor. Ciddi araştırmalar bunu gösteriyor. Oy verenlerin ise destek niteliği bozulmuş. Biz şu partiden oy tırtıklamak, bundan bir almak için yola çıkmadık. Zaten mevcut iktidar bitiyor. Bu devam edemeyecek. Sürdürülemez bu. Türkiye'nin yeni bir siyasi harekete ve yeni bir sisteme ihtiyacı var. Bunu gördüümüz bu partiyi kurduk. Ortada boş bir alan var. Bunu gördüğümüz için yola çıktık. Bizim amacımız mevcudu devirmek değil, ya da yıpratmak. Mevcut iktidar zaten gidecek. Peki yerine ne gelecek? Biz işte yeni sistemi ve yeni siyasi anlayışı kurmak için geliyoruz" diye konuştu.  

 

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Erdoğan, yargıya talimatı yasaklayan Anayasa maddesini hatırlatarak yargıyı göreve davet etti
...
  
Hazine ve Maliye Bakanlığına Lütfi Elvan getirildi
...
  
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kendi raporu bile zararı gizleyemedi: 'Olağan dışı gelir ve kar düşüşü var'
...
  
Ali Babacan'dan ekonomi yönetimine: 2 aylık bakkal çırağı bunların yaptığı hataları yapmaz
...
  
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Ermenistan topraklarımızdan çıkar ve özür dilerse operasyonlar durur
...
  
Belaruslu muhalif lider Kolesnikova kaçırıldı
...
  
Ali Babacan, arşivini açtı
...
  
Anayasa Mahkemesi’nden KHK’lılar için ”hak ihlali” kararı
...
  
ALİ KİREMİTÇİ: TANIKLIĞIM
...
  
Dolar nereye koşuyor? - Para Analiz
...
  
Ali Duran Topuz: Gözümüze niye kılıç sokuldu?
...
  
Cübbeli Ahmet, "Bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor" diyen Prof. Dr. Ali Köse'yi ailesi üzerinden hedef aldı
...
  
Ayasofya'da ilk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldıracak
...
  
Umut Azak: Ayasofya, Kemalist Batılılaşmayla hesaplaşmanın son kalesiydi
...
  
İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere Covid- 19 talimatı: Yarın Türkiye genelinde Koronavirüs denetimi yapılacak
...
  
Anayasa Mahkemesi’nden Demirtaş için hak ihlali kararı
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive