Kuran kursunda terlikle çocuk döven hoca tutuklandı

15.1.2017 - Bu Yazı 1225 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Kuran kursunda terlikle çocuk döven hoca tutuklandı

 Sakarya'daki Erenler Çaybaşı Mahallesi Hz. Musab Erkek Kuran Kursu'nda küçük yaştaki çocuğu terlikle döven hoca Şükrü Yılmaz, 'çocuğa eziyet etmek' suçundan sevk edildiği nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan, hocası tarafından terlikle dövülen 12 yaşındaki A. P., "Sınıfta bulunan diğer arkadaşlarım da Şükrü hocadan defalarca dayak yedi" dedi.

Erenler Çaybaşı Yatılı Kuran Kursu'nda görevli Şükrü Yılmaz'ın bir çocuğu terlikle döverken çekilen görüntüler sosyal medyada yer aldı. Sınıfta köşeye sığınan küçük çocuk ağlarken, Yılmaz'ın peş peşe terlikle çocuğa vurması tepki çekti.

 

Sakarya Müftü Vekili Nejat Arman, "Bu görüntüler Erenler'de bulunan Kuran Kursu'nda 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde çekilmiş. Görüntüyü çeken de küçük çocuğun arkadaşı. Çocuğun anne babası şikayetçi olmadı. Amcası şikayetçi olunca idari soruşturma başlattık. Araya darbe girişimi girince süreç uzadı. Görüntülerdeki görevli de emekliye ayrıldı. İdari soruşturma halen sürüyor. İdari soruşturmaya göre gereken yapılacaktır" diye açıklamada bulundu. 

Hoca Şükrü Yılmaz, 'çocuğa eziyet etmek' suçundan sevk edildiği nöbetçi mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Müttülük görevlileri hakkında soruşturma

Sakarya Cumhuriyet Savcılığı görüntülerin sosyal medyada yer alması ardından çocuğu döven Şükrü Yılmaz, hem de konuyu kendilerine bildirmeyen müftülük görevlileri hakkında soruşturma başlattı. 

 

Soruşturmada, dövülen öğrenci 12 yaşındaki A.P.'nin psikolog gözetiminde ifadesi alındı. 2015 yılında Çaybaşı Yeniköy'de bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Hz. Musab Erkek Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimine başladığını belirten A.P., hafızlık hocası Şükrü Yılmaz'ın kendisini 10 -15 kez dövdüğünü ileri sürdü. Dayak yüzünden kursu bırakmak zorunda kaldığını belirten A.P. ifadesinde şunları söyledi:

"Dayak yediğimi babama anlattım, inanmadı"

"Kuran Kursu'nda hafızlık hocalığı yapan Şükrü hoca, tam olarak hatırlayamadığım değişik tarihlerde dersleri veremediğim için terlik ve bazen de tokat ile vücudumun değişik yerlerine vurmak suretiyle beni 10-15 kere dövdü. Bu dayak olayını sınıftaki hatırlamadığım 8-10 öğrenci de gördü. Sınıfta bulunan diğer arkadaşlarım da Şükrü hocadan defalarca dayak yedi. Ben bu dayak olaylarını babama anlattım. Babam bana olayları abarttığımı düşünerek inanmadı. 2016 yılı Ağustos ayı sonlarında eğitim görmüş olduğum Kuran Kursu'nda hafızlık hocam dersimi veremediğim için beni elinde bulunan terlikle vücudumun değişik yerlerine vurarak dövdü. Şükrü hoca beni döverken aynı sınıfta bulunan arkadaşım, benim rızamla dayak olayını kendisine ait cep telefonu ile kayda aldı. Benim bunu yapmanın sebebi dayak olayını kayda alarak, babama izleterek olayı tam olarak bilmesini istememdi. Daha sonra dayak olayını hafta sonu eve gittim ve görüntüleri babama izlettim. Babam daha sonra Kuran Kursu'ndan beni aldı. Bu dayak olayından sonra benim vücudumda darp izleri oluşuyordu." 

"Ders yapmadığı için dövdüm"

Kuran Kursu'nda terlikle öğrencisi A.P.'ye dövdüğü gerekçesiyle dün akşam gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen Şükrü Yılmaz ifadesinde, "Ders yapmadığı için dövdüm" dedi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda Çaybaşı Yeniköy Mahallesi Hz. Musab Erkek Kuran Kursu'nda görev yaptığını, 2013 yılından sonra da emekli olarak bu görevi sürdürdüğünü belirten Şükrü Yılmaz ifadesinde şunları söyledi: 

"Mağdur çocuk 2015 yılı haziran ayından 2016 mayıs ayına kadar Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimi almaktaydı. Ben iddia olunduğu gibi mağdur çocuğu kurs gördüğü süre içerisinde 10-15 kez terlik ve tokat ile dövmedim. Yalnızca görüntülerin çekildiği anda terlik ile dövdüm. Ders yapmadığı için dövdüm. Üzgünüm, bir hata ettim." 

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Ece Temelkuran: Erdoğan, birçok şeymiş gibi davranabilir; ‘gazetecilerin en iyi arkadaşı' bile olabilir
...
  
Yusuf Kaplan: Dalga-kıran ve dalga-kuran bir öncü: Erbakan
Hürriyet gazetesi,”Karargâh Rahatsız” başlıklı bir manşet attı!...
  
Mehmet Evkuran: Entelektüelin sorumluluğu kötülüğü doğru tanı(m)lamaktır
Ortak yaşama kültürü nedir, nasıl güçlenir? Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof...
  
Kuran kursunda terlikle çocuk döven hoca tutuklandı
Sakarya'daki Erenler Çaybaşı Mahallesi Hz. Musab Erkek Kuran Kursu'nda küçük yaştaki çocuğu terlikl...
  
Mehmet Tezkan: Türkiye’ye tuzak kuran üst akıl!
Üst akıl konu-sunda tam karara varıyorduk ki.....
  
...
  
İhsan Eliaçık: Kuran’da kurban kesmek, LGBTİ öldürmek ve kadına şiddet yoktur
İlahiyatçı yazar ve düşünür İhsan Eliaçık, "Kuran’da kurban kesin dendiği yerleri tek tek çıkardım;...
  
İhsan Eliaçık: Kuran'ın ibadet dediği namaz, oruç, hac değil çünkü..
Antikapitalist Müslüman Hareketi'nin önde gelen isimlerinden ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Yeryüzü...
  
Eski Diyanet İşleri Başkanı: Meydanlarda Kuran gösterilmez, ezan geciktirilmez!
7 Haziran sürecinde Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın mitinglerine rastlayan ezanların geciktirilmesi, Cu...
  
Demirtaş: Allah, Kuran’ı sen reklam yap diye göndermedi...
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Diyanet İşleri Başkanlığı ile girdiği Kürtçe Kuran tartışmasını ...
  
Diyanet'ten Kürtçe Kuran açıklaması
Diyanet yetkilileri, Kürtçe Kuran'ın Diyarbakır mitingine yetişmesi için tek nüsha basıldığı iddiala...
  
...
  
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive