Mustafa DAĞCIBookmark and Share

YUMURTAYI BALYOZLA KIRMAYIN !!!


23.9.2016 - Bu Yazı 5828 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Türkiye hep çalkantılar ülkesi oldu.Bunun temel nedeni demokrasi yoksunluğudur.Kürt korkusu,komünist korkusu,dindar ve alevi korkusu hep demokrasinin önüne dikildi, gerekçe yapıldı.

Yine çalkantılı günler yaşıyoruz. İçte ve dışta tam bir toz bulutu hakim.Bu da doğrulara ulaşmayı güçleştiriyor.

Dünyadaki güç odakları kendileri dışında huzur ve istikrar istemiyor olabilirler ve bunun için çaba da sarf ediyor olabilirler.Bunu boşa çıkarmanın yolu hukuka,adalete,eşitliğe ve özgürlüğe dört elle sarılmaktan geçer.

FTÖ/PDY nın yaptıkları ve planları Türkiye'nin nasıl bir tehlikeyle karşı-karşıya olduğunu gösteriyor.Bunun temel nedeni yukarıda söylediğim gibi, ülkenin demokratik ilkeler yerine meşru olmayan olgulara pirim verilmesinden kaynaklanıyor.Ülke yönetimini seçilmişler yerine başka unsurlara verirseniz gelinen nokta da bu olur.

Şu aşamada böyle bir örgütün devleti ele geçirme aşamasına gelmesinde kimlerin daha çok rolü olduğundan öte, neden buna fırsat verildiği konusunu tartışmak gerekir.

Yetmişlerin sonundan başlayarak tüm hükumetler ve darbeciler tarafından neden korunup kollandı,devletin yapması gereken bir çok iş neden bu eli kanlı örgüte havale edildi?

Devletini,milletini bu kadar seven bir adam neden CİA referanslı olarak ABD de kalıyor?...Milyar dolarları neden yurt dışına kaçırıyor? Devletin tüm olanakları ayaklarının altına serilmesine karşın, bununla yetinmeyip neden devleti "anahtar teslim" almak istiyor?

Devleti "anahtar teslim" almak için yasa dışı her yolu deneyen bu örgütün "inlerine" girilmeli...Bu günkü iktidarın söz konusu terör örgütünün "inlerine" girmesi çok zor olmamalı...Çünkü bu "inlerin" oluşmasında herkesten daha çok AKP'nin günahları ve yardımları vardır.

Bunu yaparken kılcal damarlarla uğraşmak yerine ana damarları rezeke (kesmek) etmek ve ülkede mağdurlar ordusu yaratmamak gerekir.

"Deydi-deymedi" diyerek memurları,iş adamlarını işinden,aşından etmek doru değildir.

Bir tümör yok edilirken sağlam organlara zarar vermemek esas alınmalıdır.

Türkiye'nin kapanmayan,sağaltılamayan yarası "Kürt Sorununa" yaklaşımda sorunlu gözüküyor.

Devletin silahlı guruplara karşı silah kullanması kaçınılmazdır. Ama silahlı gurupların neden ortaya çıktıkları üzerinde düşünülmez ve tedbir alırken "neden" göz ardı edilirse çözüme ulaşmak mümkün değildir. PKK yı cezalandırma adına Kürtler cezalandırılmamalıdır.

Başbakan o bölgeye yüz milyar dolarları aşan yatırımlar yapılacağını söylüyor.Başarılabilinirse çok iyi.Ne var ki;Kürt sorunu ekonomik durumdan ibaret değildir.

Başbakan siyasi çözümle ilgili tek kelime etmedi.Bir Kürt yurttaş şöyle diyor: "İsterseniz tüm yollarımızı,kaldırımlarımızı altından döşeyin.Bize anayasal eşit yurttaşlık hakkımızı ve anadilde eğitim hakkımızı vermediğiniz sürece bir anlamı yok".

Devlet/Hükumet çözüm istiyorsa,terörün bitmesini istiyorsa yukarıdaki talepleri görmemezlikten gelmemelidir.Aksi taktirde Türkiye'nin tüm bütçesini oraya harcayın, tüm silahlı kuvvetlerini oraya yığın terörü bitiremezsiniz.

Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir hükumetin cesaret edemediği adımları attığınız biliniyor.Demek ki,atılan adımlar sorunun çözümü için yeterli değil.

Diğer taraftan FETÖ ile mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlar PKK ile mücadele ederken de esas alınmalıdır.Binlerce öğretmen( ki bunların çoğu PKK ya karşıdır) 29 aralık Ankara katliamını protesto etmek için bir günlük işi bırakmaları nedeniyle açığa alındı.Kürtleri PKK nın kucağına iterek PKK ile mücadele edemezsiniz. PKK nın sizin yarattığınız mağdurlar ordusundan memnun olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.

Naçizane hükümete önerim şu: YUMURTAYI BALYOZLA KIRMAYIN !!!

Facebook Yorumları

reklam
3.07.2019
ÖTEKİLEŞTİRMENİN ÖTESİ= DÜŞMANLAŞTIRMAK
23.9.2016
YUMURTAYI BALYOZLA KIRMAYIN !!!
23.7.2016
EY BE KARDEŞİM!
8.4.2016
BU GİDİŞLE ERDOĞAN'I İKTİDARDAN ANCAK ERDOĞAN DÜŞÜREBİLİR
26.2.2016
GENÇLERİ DEĞİL, SİLAHLARI GÖMMEK
18.2.2016
MASA SAVAŞTAN DAHA İYİDİR
14.2.2016
GÖZÜM YAŞARIYOR,YÜREĞİM KANIYOR
13.2.2016
DÜŞÜNME TARZI ÜZERİNE KISA DEĞİNMELER...
2.2.2016
ULUSLAŞMA VE ARAPLAR
28.1.2016
UZLAŞMA KÜLTÜRÜ
22.1.2016
KÜRTLERE RAĞMEN KÜRTLER ADINA...
17.1.2016
ELEŞTİRİYE TAHAMMÜL
6.1.2016
GÜLE, GÜLE BEBEK!
2.1.2016
EY DEVLET! BENİM KADAR SUÇLUSUN BUNDA SENDE
29.12.2015
ROBOSKİ KAÇINCI KATLİAM
22.12.2015
BAŞBAKANIM KONUŞUYOR
20.12.2015
UY HAVAR !
17.12.2015
DİL HEYE TAKAT TINEYE
13.12.2015
SİYASET ZAMANI
10.12.2015
HENDEKLER NASIL KAPANIR?
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
GÜNÜN YAZARLARI
Günün Yazarları


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive