Mehmet Ali ALÇINKAYABookmark and Share

KALBİM TÜM ÜLKELERDE İNSANLIĞIN KALBİNDE ATIYOR!


12.04.2020 - Bu Yazı 37116 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

 Hangi dilleri konuştukları, hangi renkte ve hangi ülkede oldukları önemli değil. Küresel koronavirüs salgınına karşı mücadelede kalbim insanlığın kalbinde tutuşacak.

 
Uzun sayılmaz, aylardır tutukluyum. Kararlılığımı, sevdamı ve insanlığını alıp götürmek istediler benden. Beni pasifize etmek veya ehlileştirmek istiyorlar. 
 
Aylardır yüksek duvarlar arasında tutukluyum... Tarih  kadar yüksek duvarlar arasında. Duvarlar ailemle, halkımla, halklarla arama set çekiyor. Aramızda kalıcı mesafeler yaratıyor. Oysa ki her gün yüksek duvarlar arasındaki adamın penceresinden bakarken dışarıya; koronavirüs salgınına karşı mücadelede insanlığın yanında görüyorum kendimi. Onların acılarını, kaygılarını tutuklu yüzümde görüyorum. Ve mahpusluğum daha çok yaklaştırıyor bizi birbirimize. Ben kendi mahpusluğumun kararlılığında ailemle, halkımla, halklarla birlikte baharda açan çiçeklerin renklerini, Newroz sıcaklığıyla karşıladım.
 
Zamanın kavramını ve değerini benden unutmamı beklediler. Ama ben her anımı yüksek duvarların arasındaki odamın penceresinde dışarıya bakarken odamın dışıdaymışçasına yaşıyorum. Küresel koronavirüs salgınına karşı mücadelede insanlıkla birlikte yeni bir dünya umudu ile...
 
Şimdi insanlığa olan sevdamdan dolayı yaşamımı bir kere daha elimden almak istiyorlar. Yüksek duvarların arasındaki tutukluluğuma devam diyerek sessiz kalarak. Ben işe şefkat dolu kalbimle küresel koronavirüs salgınına karşı mücadelede insanlığın yanında olacağım.
 
Kalbim insanlığın kalbinde atacak. Hangi dilleri konuştuklarına, hangi renkte ve hangi ülkede olduklarına bakmadan. 21. yüzyılda yüksek duvarların arasında, küresel koronavirüs salgınına karşı mücadelede ailemin, halkımın, halkların ve insanlığın kalbinde tutuşacak kalbim. 
 
Yeni bir dünyaya olan umudumla, umudumuzla...
 
MEHMET ALÇINKAYA 
KANDIRA F TİPİ CEZAEVİ

Facebook Yorumları

reklam
12.04.2020
KALBİM TÜM ÜLKELERDE İNSANLIĞIN KALBİNDE ATIYOR!
1.11.2018
TBKP BÜYÜK KONGRESİ 'NDE (12-13-14 OCAK 1991) YAPTIĞIM KONUŞMA...
26.10.2018
DÖNÜŞLERİN 31. YILINDA BARIŞ, ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ HEMEN ŞİMDİ!..
22.7.2018
SAVUNMA (2)
18.7.2018
SAVUNMA 1
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
GÜNÜN YAZARLARI
Günün Yazarları


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive