Gazeteci Ayşe Düzkan'ın kızı: Mektup yazmak isteyenlerin bir süre beklemesini rica ediyorum

1.2.2019 - Bu Yazı 589 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Gazeteci Ayşe Düzkan'ın kızı: Mektup yazmak isteyenlerin bir süre beklemesini rica ediyorum

 Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin 'Nöbetçi Genel Yönetmenliği' kampanyasına katıldığı için 1 yıl 6 ay hapse mahkûm olan ve 29 Ocak'ta kesinleşen cezasının infazı için Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ne gönderilen Ayşe Düzkan'ın kızı Haziran Düzkan annesini cezaevinde ziyaret etti. Düzkan, annesine mektup yazmak isteyenlerin bir süre beklemesi ricasında bulundu.

Haziran Düzkan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, “Merhaba. Bugün annemi gördüm, gayet iyi, koşullarından memnun ve hepinize selamı var. Ben de iyiyim, mesajlarınız beni çok mutlu ediyor ancak hepsine maalesef cevap yazamıyorum. Direk cezaevine göndereceğiniz mektupların kendisine ulaşmama ihtimali var, o yüzden bir süre beklemenizi rica ediyorum. Tam adres belli olunca yine buradan duyuracağım. Sevgiler" ifadelerini kullandı.

DİSK Basın-İş'ten açıklama

 

DİSK Basın-İş, de gazeteci Ayşe Düzkan için yazılı bir açıklama yaptı. “Bir gazeteci daha hapse girdi” denilen açıklamada “Yönetim kurulu üyemiz Ayşe Düzkan, Özgür Gündem gazetesiyle dayanışmak amacıyla bir günlük nöbetçi yayın yönetmenliği yaptığı için hakkında verilen hapis cezası nedeniyle Bakırköy Kadın Cezaevi’ne konuldu” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada devamla şöyle denildi:

“Ayşe Düzkan sadece gazeteci, yazar, çevirmen değildir. Feminist mücadeleden gelen, baskı altındaki Filistin halkıyla aktif dayanışan bir isimdir. Ayşe Düzkan gibi isimleri cezaevlerine atarak karanlık sistemlerini sürdüreceklerini sananlar yanılıyor. Arkadaşımız Yeni Yaşam gazetesindeki köşesinde okurlarıyla vedalaşırken ‘Gezi’ye yönelik soruşturmalara baktığımda ve barıştan söz edenlerin yaşadıklarını hatırlayınca, şu 18 aydan bahsetmek bile ayıp geliyor’ demişti. Aslında ayıp olan gazetecilerin, avukatların, siyasetçilerin, aydınların, muhalif öğrencilerin cezaevlerine atılması. Sanatçıların, haklarını arayan işçilerin, ses çıkaran kadınların, topraklarını barbar şirketlere karşı koruyan köylülerin, iktidara itiraz eden herkesin baskı altında tutulmasıdır ayıp olan.”

DİSK Basın-İş olarak baskı altında olan, ezilen herkesle dayanışma içinde olunacağının belirtildiği açıklamada “Ayşe Düzkan aramıza dönene kadar onunla dayanışmak için Yeni Yaşam gazetesindeki köşesini boş bırakmayacağız. Ayşe Düzkan ve diğer tutuklu, hükümlü gazeteciler özgür olmalıdır” denildi.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Prof. Ayşe Buğra: Artık bu tuhaflıklara katlanmam çok zorlaştı
...
  
'Türkiye, gazetecileri susturmak için keyfi cezaya son versin'
...
  
Gazeteci Çınar Oskay: Demirörenler insani anlamda Sanayi Devrimi öncesinde kalmış
...
  
Sezen Aksu’dan cezaevindeki gazetecilere büyük jest
...
  
Çalışan Gazeteciler Günü: 172 gazeteci yargı karşısında
...
  
Türkiye'de gazeteciler işsizlik ve hapis cenderesinde
...
  
Röportajı yapan gazeteci: Aslı Erdoğan 'Türkler'e Kürtlerden nefret edilmesi öğretiliyor' demedi
...
  
Gazeteciler Demir ve Diler Adli Kontrolle Serbest
...
  
Ayşe Yıldırm: Kürtlere karşı psikolojik harp
...
  
Başkanlık sisteminin ilk yılında ifade özgürlüğü: Bir yıl içinde en az 50 gazeteci toplamda 130 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı
...
  
Yargıtay, suçun niteliğini değiştirdi; gazeteci Altan Kardeşler ve Ilıcak’a verilen ağır müebbeti bozdu
...
  
Gazeteci İdris Özyol çalıştığı gazetenin önünde saldırıya uğradı
...
  
15 Temmuz'da hayatını kaybeden gazetecinin oğlu: Artık yetti, seçimleri FETÖ'nün kaybettirdiğini söylüyorsunuz daha önce FETÖ mü kazandırmıştı!
...
  
Ali Rıza Özdemir: Linç ve gazetecilik
...
  
AK Parti'den Güneş gazetesine kınama...Bu gazetecilik değildir
...
  
Ayşe Öğretmen tutuklandı
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive