YÖK'ten "Üniversitelere sınavsız giriş" haberine yalanlama

19.12.2016 - Bu Yazı 379 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

YÖK'ten

 Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Hürriyet'in "Üniversitelere sınavsız giriş" başlıklı haberi üzerine açıklama yaptı. YÖK üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmadığı belirtilen açıklamada, bir başka bakanlıkla da konuya ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşmenin sürdürülmediği ifade edildi.


Kulis: MEB ve YÖK'te ortak çalışma; lise puanıyla üniversiteye sınavsız girilecek


Oda TV'de yer alan habere göre, sınavlar öncesinde bu tür gerçek dışı haberlerin, adaylar üzerinde olumsuz etki yaptığı kaydedilen açıklamada, kamuoyundan yükseköğretim sistemine girişle alakalı sadece YÖK’ün karar ve duyurularını dikkate almaları istendi.

Haberde ne denilmişti?

Hürriyet’in haberinde, üniversiteye geçiş sınavlarının ilk ayağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) kaldırılacağı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu’nun ortaklaşa çalıştığı yeni modelle üniversiteye sınavsız geçiş hedeflendiği öne sürülmüştü. Öğrencilerin lise diploma puanlarının üniversiteye girişte kullanılacağı, bu nedenle de ilköğretimde uygulanan TEOG benzeri merkezi bir sınav yapılacağı belirtilen haberde, yeni sistemin 2018’de uygulamaya geçirilmesinin öngörüldüğü iddia edilmişti.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
YÖK'ten "Üniversitelere sınavsız giriş" haberine yalanlama
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Hürriyet'in "Üniversitelere sınavsız giriş" başlıklı haberi üzerine açık...
  
...
  
Ömer Şahin: Havalı Darbeci Sınavsız General
12 Eylül darbesini yapan 5 general artık hayatta yok. Darbenin lideri Kenan Evren 2 ay önce hayata ...
  
...
  
...