Kemal Öztürk: Yastığımızdaki hançer

26.12.2016 - Bu Yazı 863 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Kemal Öztürk: Yastığımızdaki hançer

 Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un suikast sonucu katledildiği haberini alır almaz olay yerine gittim. Neler olduğunu öğrenmeye çalışırken, telefonlara katilin videoları düşmeye başladı. Katilin suikast sırasında attığı Arapça sloganları dinleyince aklıma Yeşilçam filmlerindeki Müslüman olma sahneleri geldi. Fetöcü katilin Arapça telaffuzu Yeşilçam filmlerindeki artistlerin telaffuzunun aynısıydı. Bırakın İslami hassasiyeti olan bir kişiyi, günde 5 kez okunan ezanı dinleyen birisinin bile telaffuzu bu kadar kötü olmaz.


Bu Fetöcü katilin Arapça telaffuzu beni yıllar öncesine götürdü. İmam Hatip lisesinde öğrenci olduğum yıllarda, o zamanki adıyla Cemaat'ten olan birileri bizleri kendi evlerine götürmek için çok gayret sarf ediyorlardı. Israrlara dayanamayıp birkaç kez gittim. İlk gidişlerim öğlen saatlerinde olduğundan bir anormallik yaşamadım. Son gidişim akşam namazı vaktine denk geldi. Yemek yedik, akşam namazına durduk. Namazı üniversiteli bir 'abi' kıldırdı. Allah kabul etsin ama namazı kıldıran 'abi' belli ki sureleri Latin alfabesinden ezberlemiş.

Hem imam hatip öğrencisiyiz hem de hafızlık rahlesinde biraz diz çürüttüğümüz için bu berbat telaffuzlu 'abi'nin namaz kıldırması çok tuhafıma gitti. Ertesi gün okulda bizim o eve gitmemize aracı olan arkadaşa 'Sizin amacınız ne' diye sordum. 'Abi ne olsun. İslam'a hizmet. İslam'ın tebliği' diye cevap verince, öfkem daha da kabardı. “Önce siz öğrenin. Dün akşam namaz kıldıran adam Kur'an okumayı bilmiyordu. Bilmediğiniz bir şeyi nasıl tebliğ edeceksiniz” dedim. İşte Rus elçinin katilinin telaffuzu bana bu anımı hatırlattı. Zaten Fetullah Gülen de 'dinlerarası diyalog' nedeniyle “Kelime-i Şehadet”ten Muhammed'i çıkardığı için Fetöcü katil, Peygamber Efendimiz'in ismini telaffuz ederken epey zorlanmış.

Efendim yandaş medya cinayetin arkasında El-Nusra'nın olduğunu gizlemeye çalışıyormuş. Peki kim diyor bunu. Türkiye karşıtı her oluşumun içinde yer alanlar. Başka… Bir de İran'ın Halep'te Nusra bahanesiyle binlerce Müslüman'ı katletmesine alkış tutanlar. Aslında bu iddiaları dile getirenler Fetö'yü perdelemek istiyor. Ama bütün bunlar işin teferruatı.

Asıl sorgulamamız gereken şey, Fetö isteseydi yüzde 100, hormonsuz El-Nusracı bir tetikçi bulup bu cinayeti böyle birine işletebilirdi. Böyle bir kabiliyeti olmasına rağmen niçin geride bu kadar aleni Fetö delili bırakan bir tetikçi kullanıldı. Bunun irdelenmesi lazım. Aleni bir şekilde Fetö'yü işaret eden bu suikast ile kimlere ne mesaj verilmek isteniyor?

Suikastın biçimine bakıldığı zaman tam bir Haşhaşi yöntemi. Hedefini arkadan vuruyor ve kaçmadan öldürülmeyi bekliyor. Yeryüzünün gelmiş geçmiş en tehlikeli terör örgütü Haşhaşilerin elebaşı Hasan Sabbah'ın Selçuklu sultanlarına karşı suikastları herkesin malumu. Haşhaşiler, sadece cinayetleriyle değil, tehdit yöntemleriyle de terör tarihine geçmiş bir örgüt. Romanlara bile konu olan bu suikast şebekesinin işlediği cinayetlerin yanı sıra tehdit yöntemleri de dikkat çekici.

Çeşitli kaynaklarda, sapkın, aynı zamanda ırkçı bir kişi olan Hasan Sabbah'ın, Selçuklu Devleti'nden intikam almak amacıyla böyle bir örgüt kurduğu bilgisi yer alır. Kısa sürede güçlenen Haşhaşiler, kendilerine karşı büyük bir savaş hazırlığı içinde olan Selçuklu veziri Nizamülmülk'ü öldürür. Ardından da Sultan Melikşah'a suikast düzenler. Tahta geçen Sultan Sencer'in kendilerine yönelik bir saldırı hazırlığı içinde olduğunu öğrenen Haşhaşiler, Sultanın başını koyup uyuduğu yastığa hançer saplar. Sultan Sencer uyandığında hançeri ve yanında şu ifadelerin yer aldığı mektubu görür: “İster bizimle ilgili planlarını gerçekleştir, ister bizi rahat bırak, yatak odana kendi evimmiş gibi girebiliyorsam arkanı sağlam tut. İbn-i(Ebu) Tahir”. Bu olaydan sonra Sultan Sencer, Haşhaşilerin üzerine gitmez ve Selçuklu İmparatorluğu'nun çöküşü hızlanır.

Karşımızda çağın Haşhaşileri olduğuna göre, Rusya Büyükelçisi'ne yönelik bu Fetö suikastını iyi analiz etmemiz lazım. Bu suikast yastığımıza saplanan bir hançer mi, yoksa Fetö'nün ABD'ye bunun gibi dünyanın birçok yerinde cinayet işleyebilecek kapasitede olduğunu gösteren bir mesajı mı? Bilemeyiz. Ama Fetö'nün Türkiye başta olmak üzere böyle adi suikastler yapacak çok sayıda adanmış teröristi olduğu şüphesiz. Tehdit sadece Türkiye için geçerli değil. Zira Fetö'nün okulunun bulunduğu her ülke bu tür Fetöcü katil adaylarıyla dolu. Ancak Türkiye'yi böyle bir mesajla tehdit edebileceğini düşünen varsa önce 15 Temmuz'u gözünün önüne getirsin, ardından da mutlaka Haşhaşilerin Alamut Kalesi'nin nasıl yıkıldığının hikayesini okusun.

YENİ ŞAFAK

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden CHP Genel Başkanı!
CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu 790, Muharrem İnce 447 oy aldı...
  
Kemal Can: Gökçek gidince iktidarın kimyası bozulur mu?
Eğer iktidar bloğunda bir çözülme yaşanacaksa, bu ideolojik bir gerekçeye dayanmayacak. İdeolojik z...
  
Tuzak: AKP ile Kemalist kadroları karşı karşıya getirmeye yönelik yeni kampanyalar başladı
AKP ile Kemalist kadroları karşı karşıya getirmeye yönelik yeni kampanyalar başladı. İçerden ve dışa...
  
Aziz Yağan: Kemal Kurkut'u Bu Sessizlik Öldürdü!
.....
  
Orhan Gazi Ertekin: Erdoğan'ın Mustafa Kemal gibi yeni bir dönem başlatabileceği koşullar yok; iktidar kendini tahrip ediyor
2011’den beri Gülen cemaatinin yargı içindeki örgütlenmesine dikkat çeken Demokrat Yargı Eş Başkanı...
  
Kemal Can: MHP’li seçmenin sadece 3'te 1'i 'evet' der
Yaklaşık 30 yıldır "MHP" ve "Türkiye'de milliyetçilik" üzerine çalışan gazeteci - yazar Kemal Can, ...
  
Burak Bilgehan Özpek: Keep Calm and Enjoy Kemalism
2002 senesinde AKP'nin içeriden ve dışarıdan bulduğu desteğin bir benzeri, bu sefer AKP'nin karşısın...
  
Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast uyarısı yaptı!
Cumhuriyet: Uyarı, yılın ilk dakikalarında İstanbul’da Reina’ya düzenlenen saldırı öncesinde yapıldı...
  
Kemal Öztürk: Yastığımızdaki hançer
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un suikast sonucu katledildiği haberini alır almaz olay yerine ...
  
Başbakan: Herkes anladı, Kemal Bey anlamadı, rejim değil sistem değişiyor; ismi de Cumhurbaşkanlığı sistemi
AKP'de filan imzalayacak,filan imzalamayacak söylentileri çıkardılar, tuş oldular, mosmor attılar...
  
Kemal Öztürk: Avrasya ve Atlantik kavgasının ortasında kalmak
Avrupa ile Asya arasında bir Türkiye yeni politikamızın işareti...
  
Çalışma Bakanı: Bu ülkenin en büyük külhanbeyi, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkan Tayyip Erdoğan'ın "külhanbeyi" d...
  
Kemal Öztürk: AK Parti’de insicam sorunu
Bir tuhaflık var. AK Parti, ustalık döneminin de ötesine geçmesine rağmen, acemilik yıllarında yapm...
  
Eski Zaman yazarları Nuriye Akman ve Lale Kemal tahliye oldu
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Zaman gazetesinin eski çalışanlarına yönelik yapılan ‘FETÖ’ operas...
  
Tutuklu gazeteci Lale Kemal’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup
P24...
  
Kemal Öztürk: Kurunun yanında yananların feryadı
FETÖ'cülerin baş düşmanı bir akademisyen ...