Adalet Bakanı: Üç mahkum koronadan öldü

13.04.2020 - Bu Yazı 390 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Adalet Bakanı: Üç mahkum koronadan öldü

  Cezaevlerindeki korona virüsü tedbirleriyle ilgili düzenlenen toplantı sonrası konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül şu bilgileri verdi: "Açık ceza infaz kurumlarındaki 17 hükümlüye de korona virüsü tanısı konuldu. 13'ünün durumu iyi, biri yoğun bakımda. Üç hükümlü öldü. Kapalı cezaevlerinde pozitif vaka görülmedi. 79 ceza infaz kurum personeli pozitif çıktı."

  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, açık cezaevlerinde 17 mahkumda korona virüsü tespit edildiğini, üç mahkumun öldüğünü açıkladı. Gül, kapalı cezaevlerinde ise virüs tespit edilmediğini söyledi.

Adalet hizmetlerinde korona virüsüne karşı alınacak tedbirlerle ilgili Adalet Bakanı Gül başkanlığındaki koordinasyon toplantılarının beşincisi yapıldı.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.

Gül, “Adalet teşkilatımızın tedbirlere azami şekilde uyduğunu belirtebiliriz. Adliyelerde insan sirkülasyonu yüzde 95 oranında azaldı. Noterliklerde de insan sirkülasyonu yüzde 85 oranında azaldı. Noterlerde işi olan vatandaşlarımız e-başvuru yöntemiyle yapabilecekler” dedi. Gül şöyle devam etti:

’79 CEZA İNFAZ KURUMU PERSONELİ POZİTİF’

“Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine alınan tedbirler kalktıktan sonra görüş haklarını kullanamayanlara görüş hakları verilecektir. Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların sağlıkları devletimize aittir. Ceza infaz kurumlarının kapalı cezaevlerinde pozitif bir vaka görülmemiştir. Açık ceza infaz kurumlarındaki 17 hükümlüye de korona virüsü tanısı konuldu. Üç hükümlü hayatını kaybetti. Hastanelerde tedavileri devam eden 14 hükümlüden 13’ünün sağlık durumu iyi, kronik rahatsızlığı bulunan bir hükümlü yoğun bakımda. Bugüne kadar 14 hâkim ve savcının testleri pozitif çıktı. 32 adliye personeli, 79 ceza infaz kurumu personelinin testleri pozitif çıktı. Adaletin izolasyonu olmaz. Adalette durma, duraksama olmaz.” (HABER MERKEZİ)

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
atliamın üç faili: “Cumhuriyetçi seçkinler, ülkücü hareket ve sıradan halkın şiddeti”
...
  
Devletin kasasından üç yılda toplam 602 milyar TL faiz gideri ödenecek
...
  
Babacan'dan AYM tartışmalarına sert tepki: Adalete inanmıyorlar
...
  
Eğitim bakanı: 1.5 milyon öğrencinin bilgisayar sorunu var
...
  
Yargıtay, üç Zaman yazarının cezasını bozdu: Türköne’ye tahliye
...
  
Selahattin Demirtaş: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem nedir?
...
  
Yazar Adalet Ağaoğlu vefat etti
...
  
Çoklu baro sistemi teklifi TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
...
  
'Seçimde üçlü baraj geliyor, Babacan ve Davutoğlu'yu engellemek için plan hazırlandı'
...
  
Üç ay süren kısıtlamalar sona erdi; yeni dönemde neler değişecek, Koroanvirüs Bilim Kurulu üyeleri ne diyor?
...
  
Bugün Erdoğan duyuracak; Türkiye'nin gözü üç kararda: Sınav tarihleri, 65 yaş üstü için esnetme ve 19 Mayıs haftası ile Ramazan Bayramı'nda 4 günlük yasak
...
  
Abdulkadir Selvi: Küçük esnaf, berberler, kuaförler, kafe, restoran gibi hizmet veren yerler mayıs ayında açılıyor
...
  
DEVA: Af Örgütü raporu hukuk devletinden ne kadar uzaklaştığımızı gösteriyor; Türkiye bu baskı ve keyfi adaletsizliklerle yönetilemez
...
  
Adalet Bakanı: Üç mahkum koronadan öldü
...
  
Soylu'nun istifası ve reddedilmesi: 'Bilim Kurulu resti' ve 'Pelikan grubu baskısı' da rol oynadı mı, Soylu krizden güçlenerek mi çıktı?
...
  
'Af'ta adalet çağrısı
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive