Ahmet Nesin : Erdoğan, Bahçeli'nin emireri gibi...

16.09.2019 - Bu Yazı 500 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Ahmet Nesin : Erdoğan, Bahçeli'nin emireri gibi...

 İçim parçalanıyor, Recep Tamam Erdoğan’ın son geldiği noktayı gördükçe, duydukça kahrımdan ölecek gibi oluyorum, sen bir dünya lideri ol, önüne – arkana gelene “Heytttt” diye bağır, hatta sağını – solunu da boş geçme, onlara da “Sen kimmmm oluyosun” diye babalan ama meclisteki en az oy alan partinin başkanı Devlet Bahçeli çıksın sana “Kabine değişikliğine gerek yok. Bakanları bir senede kaldırıp atamazsınız. Her gün bakan mı değiştireceğiz. Herkes bir şey söylüyor.” desin.

Ben Erdoğan’ın yerinde olsam HDP Diyarbakır il binasının önüne gider, şikâyette bulunurdum. Başka çaresi yok, git şikâyet et, hatta Diyarbakır’daki arkadaşlar çözemezse Edirne’ye, Selahattin Demirtaş’a git ve şikâyet et.

Başka partinin başkanı senin hükümet üyelerini belirliyor ya, askere o kadar kafa tuttun ama Ergenekon’un emrinde olduğunu tam kanıtladın, bundan sonra ağzınla kuş değil, ne tutsan vız gelir, tırıs gider.

Artı Gerçek’te dün “Bahçeli’nin özellikle kabine değişikliğine karşı çıkan açıklamaları da rahatsızlık yarattı. Bazı parti yöneticileri, 'Bu konudaki tasarruf Cumhurbaşkanı'na aittir. Sayın Cumhurbaşkanı, kendisinde olan bir tasarrufla ilgili başkasının belirleyici olmasını kabul etmez' görüşünü dile getirdi. Bahçeli’nin olası bir revizyonunda bazı bakanların kabinede kalması için bu yönde açıklamalar yaptığı ileri sürülüyor.” diye bir yazı okudum ama sen ne yaptın partililerin rahatsızlığına karşı, yanıt olarak “Şimdilik kabine değişikliğine gerek yok dedin ya, beni değil AKP’lileri çıldırttın.

Sadece AKP’liler olsa iyi, haftalardır parti içi ve kabine değişikliğini yazan ve tarih veren Abdülkadir Selvi ne yapacak şimdi, bütün bunları kafadan yada havadan mı uydurdu yani, esasında yoktu da seni yıkmak için mi yaptı, onun içine de mi cin kaçmış, anlamadım ki.

Peki, gelelim Devlet Bahçeli’nin bu çıkışı yapma nedenine, neden karıştı durup dururken, damadı mı korumaya kalktı, yoksa adalet bakanıyla mı ilgilendi anidenbire, hani af istiyor ya. Devlet Bahçeli’nin, yani Ergenekon basın sözcüsünün bitek kişiyle bağlantısı var, o da içişleri bakanı Süleyman Soylu.

Evet, önceki meclis seçiminde üstü Erdoğan tarafından kalemle çizilen, vekil seçilemeyeceği için Almanya’ya gezmeye gelen, hatta sokaklarda iş aradığı söylenen, önce Köln’de, sonra Hannover’de “Ne iş olsa yaparım abim" diye dolaşan Süleyman Soylu tam kabine dışı kalacakken, yine Alamanya yollarını garantilemişken, Devlet Bahçeli abisi yetişti imdadına ve herkese babalanan Erdoğan’a, “Heyyytttt, kabine değişikliğine gerek yok, herkes yerine” dedi ve konuyu kapattı.

2 gün bekleyeceğim Erdoğan’ı, baktım Diyarbakır HDP il binasındaki arkadaşlardan da bir yardım yada çözüm yok, işte o zaman kurtulmanın sırrını açıklayacağım. Hatta içim cızzzz etti, şimdi açıklayacağım, Süleyman Soylu MHP genel başkanlığına hazırlanıyor, hem kendisi hazırlanıyor, hem de onu hazırlıyorlar. Erdoğan’a bu kadar küfreden birisi neden onun partisine geldi ki, AKP’ye giden milliyetçi oyları geri toplamak için, büyük bölümünü de topladı zaten, az kaldı Erdoğan, az kaldı, seni bizden önce bunlar bitirecek.

Artı Gerçek

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
CHP'den kurultay genelgesi: Akrabalar aynı yönetime giremeyecek
...
  
Bakan Albayrak: Artık yeni bir dönem Türkiye ekonomisini harekete geçirme zamanı
...
  
Çevre ve Şehircilik Bakanı: Bu ay içinde 13 termik santral incelenecek
...
  
Nihal Olçok: Süleyman Soylu’nun Adil Öksüz ile ilgili sözlerinden dolayı çığlık atmak istedim
...
  
Turgut Kazan: Halil Ayar ve Ceren Özdemir cinayetlerinden iktidar sorumludur
...
  
Mithat Sancar: Demirtaş 20’den fazla nefes daralması yaşamış, izin bekliyoruz
...
  
CHP heyeti Demirtaş'ı ziyaret etti: "Ölüm çıksa bile sağlık nedeniyle tahliye talep etmeyeceğim"
...
  
Kılıçdaroğlu: Herkes vergi veriyor, Erdoğan Man Adası'nda kurduğu kumpasla 5 kuruş vergi ödemiyor
...
  
PİAR Araştırma'dan cumhurbaşkanlığı seçim anketi: İmamoğlu yüzde 44.5, Erdoğan yüzde 39.7
...
  
Ahmet Ümit: Türkiye’ye bir Nobel daha gelir ama bence alacak yazar reddetse çok fiyakalı olur
...
  
Prof. Dr. Görür'den Kanal İstanbul değerlendirmesi: Beklenen depremde kanal ağzı 9-10 şiddetinde etkilenebilir
...
  
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Adaletli bir Türkiye için erken seçim istiyoruz
...
  
Çavuşoğlu'ndan Kanal İstanbul yorumu: Tarih değişecek, dönüm noktası olacak
...
  
Erdoğan: Nefsimize ağır gelse de hayatımızın merkezine dinimizin hükümlerini yerleştireceğiz
...
  
Yargıdaki bilek güreşi: Cumhuriyet, Altan ve Gezi davaları
...
  
TESLİM TÖRE’NİN CENAZE ERKANI KARACAAHMET SULTAN DERGAHI’NDA DÜZENLENECEK
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive