Keleş; Belediye Başkanları Birliği’nin yeni başkanı oldu

18.6.2015 - Bu Yazı 1915 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Keleş; Belediye Başkanları Birliği’nin yeni başkanı oldu

Belediye Başkanlığı Birliği Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da Holiday İnn Oteli'nde gerçekleştirildi. Genel Kurulda Belediye Başkanları Birliği'nin yeni Başkanı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Kimdir Haberleri">Mehmet Keleş oldu.

2012 yılında Osmaniye Eski Belediye Başkanı Davut Çuhadar’ın önderliğinde kurulan Belediye Başkanlığı Birliği Olağanüstü Genel Kurulu Ankara'da Holiday İnn Oteli'nde gerçekleştirildi. Genel Kurula, Ak Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan,Ayşe Keşir ve Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Kimdir Haberleri">Mehmet Keleş, Birliğe üye çok sayıda belediye başkanları, Düzce'deki ilçe ve belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

YILMAZ "ÇOK ŞÜKÜR SORUŞTURMA GEÇİRMEDİĞİMİZ GÜN YOK"

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekteri Hayrettin Güngör'ün divan başkanlığını yaptığı genel kurulda konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bizim derneğimiz şuan aktif görevde olmayan belediye başkanlarımızı da temsil ediyor. Bu yönden kurulması çok iyi oldu. Belediye Başkanlığı çok riskli bir görevdir. Başkan iken etrafında seveniniz çok olur. Başkanlığınız bittiğinde ise yalnız kalabilirsiniz.Partiniz bile size sırt dönebilir. Aldığınız kararlar yüzünden yargılanabilirsiniz. Başkanlığınız bittiğinde bu yargılama devam ettiği sürece yapayalnız kalırsınız. Belediye Başkanlığı bu nedenle zor ama bir o kadar da ulvi bir meslektir. Belediye Başkanları hak ettiği değeri görüyor mu diye sorarsanız ben görmüyor diye düşünüyorum. Benim 3. dönemim. En fazla soruştuma geçiren, hakkında en çok dava açılan belediye başkanlarından biriyim çok şükür. Belediye Başkanlığı dönemimde mahkemelere gitmek çok önemli değil. bize başkanlık görevi sona erdikten sonra sahip çıkacak bir yapıya ihtiyacımız var. Bu birlik bir bakıma bunun için kuruldu diye konuştu.

KELEŞ "AYRIM YAPMAYACAĞIZ , HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM"

Genel Kurulda konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Kimdir Haberleri">Mehmet Keleş ise, Belediye Başkanları Birliği'ni, 2012 yılında Osmaniye Eski Belediye Başkanı Davut Çuhadar’ın önderliğinde kurulduğunun altını çizerek, "Amasya Eski Belediye Başkanımız, Gençlik ve Spor Eski Bakanımız Sayın İsmet Özarslan’ın genel başkanlığında önemli kazanımlar elde etti. Birliğimiz bugün ise üçüncü genel başkanını ve yeni yönetimini seçmeye hazırlanıyor" dedi.

"Yerel yönetimlerin gelişmesi, belediye başkanlarının haklarının korunması, belediyeler ve belediye başkanları arasındaki koordinasyonun, bilgi paylaşımının sağlanması amacıyla kurulan birliğimize genel başkan olarak layık görülmek benim için büyük bir şereftir" diyen Keleş; Bu görevi bana layık gören siz değerli başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Keleş, hizmetin dini, dili, ırkı olmaz diyerek "Ben lazların da Çerkeslerin de Kürtlerin de Türklerin de başkanı olacağım. Hizmeti eşit sunacağız." diyerek şöyle devam etti; "Bizler bir şehrin belediye başkanıyız. Yerel yöneticisiyiz. O şehri hak ettiği yere getirmek, hemşehrilerimize yaşanabilir bir kent sunmak üzere seçilen kişileriz. Her şeyden önce omuzlarımızda halkımızın verdiği güven oyunun ağırlığı var. Önümüzde ise onların bu güvenini boşa çıkartmadan yürümemiz gereken meşakkatli bir yol var. İşte bu yolda sizlerle birlikte el ele, omuz omuza yürümek istiyoruz. 81 ilimizin il, ilçe ve belde belediye başkanlarıyla tek yürek olup daha önce belediye başkanlığı görevini üstlenen büyüklerimizden aldığımız feyz ile yeni başarılara imza atmayı hedefliyoruz.Belediye Başkanları Birliği olarak, yerel yönetimleri güçlendirmek, belediye başkanlarımız arasında bilgi paylaşımını ve koordinasyonu geliştirmek istiyoruz. Belediyelerimizin ve belediye başkanlarımızın hak ve menfaatlerini gözeten bir birlik olarak hizmet ve başarıyla büyümeyi hedefliyoruz."Ben öncelikle, Osmaniye Eski Belediye Başkanımız Sayın Davut Çuhadar'a, Amasya Eski Belediye Başkanımız, Gençlik ve Spor Eski Bakanımız Sayın İsmet Özarslan’a birliğimizin kuruluşuna ve yükselişine sağladıkları katkılardan ötürü teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından Kurucu başkan Davut Çuhadar'a ve ikinci başkan İsmet Özarslan'a Başkan Keleş hediye takdiminde bulundu. Tek liste ile gidilen genel kurulda Belediye Başkanlığı Birliği'nin yeni başkanı Mehmet Keleş Kimdir Haberleri">Mehmet Keleş oldu.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Ekrem İmamoğlu yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı; 31 Mart'taki fark 57 kat arttı!
...
  
YSK karar verdi: Soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürleri 23 Haziran'da da görev yapacak
...
  
Bitlis Belediyesi AKP'ye geçti; kayyım döneminde indirilmeyen Kürtçe tabela kaldırıldı
...
  
HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Temelli hakkında fezleke
...
  
Kayyım belediye kasasından 1 milyon 436 bin liralık yemek vermiş
...
  
'Belediyelerin bazı yetkileri bakanlıklara verilebilir'
...
  
Kayyım döneminde belediye binasının 'tadilatına' 2 milyon 127 bin lira ödenmiş
...
  
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, kayyımın makam odasını paylaştı: Talan ve israfın göstergesi
...
  
YSK: KHK'liler belediye başkanı olamaz
...
  
Belediyelerin imar yetkilerine tırpan geliyor
...
  
Belediyelerin imar yetkilerine tırpan geliyor
...
  
Gönül belediyeciliği: Ay resmen bu bir devrim
...
  
İstanbullu 'inançlı', Ankaralı 'çalışkan' belediye başkanı istiyor
...
  
CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer oldu
...
  
İstanbul ve İzmir dâhil, CHP PM’ye sunulan belediye başkan adaylarının tam listesi
...
  
Kılıçdaroğlu: Yeni yılda CHP'li belediyelerde asgari ücret 2 bin 200 lira olacak
...


Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive