Erdoğan: Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den farkı yok

8.11.2019 - Bu Yazı 173 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

Erdoğan: Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den farkı yok

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, SDG Genel Komutanı Mazlum Kobane hakkında bir kez daha ağır ifadeler kullandı.

Macaristan’da Başbakan Viktor Orban ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, "Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den farkı yok. Bağdadi ne kadar önemli bir teröristse Mazlum Kobani de o kadar önemli bir teröristtir" ifadesini kullandı.

"Sadece terör örgütlerinin başlarında olanları öldürmekle terör bitmiyor" diyen Erdoğan, "Stratejik ortaklığın gereğini yerine getiremezsek bugün bizi vuran terör, yarın bir başka ülkeyi vuracaktır" diye konuştu.

Erdoğan, yakın zamanda Bağdadi operasyonuna atıf yaparak, "Bazı ülkeler milli güvenliklerine tehdit olarak gördükleri teröristleri her nerede olursa olsun bulup ortadan kaldırıyorlar. Öyleyse Türkiye’nin de aynı hakka sahip olduğunu kabul ediyorlar demektir. Buna ellerini sıktıkları, övgüler dizdikleri teröristler de dahildir. İnşallah yakında bu konuda milletimize müjdelerimiz olacaktır" demişti.

Erdoğan'ın bu sözleri bazı ABD'li senatörler tarafından Kobane'ye suikast planı olarak yorumlanmıştı.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bağdadi'nin ablasını, eşi ile yakaladık, şu anda bizde. En son 13 tane en yakın çevresini da yakaladık, onlar da şu anda elimizde. DEAŞ'a karşı şu anda dünyada Türkiye'den çok daha güçlü tavır koyan ikinci bir ülke yoktur. 151 ülkeden, 76 bin kişiye Türkiye'ye giriş yasağı koyduk. Bunların içinde DEAŞ var, diğer teröristler var. İlk etapta sadece El Bab'da 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirerek derdest ettik. Şu anda cezaevlerimizde 1150'yi aşkın DEAŞ'lı var." 

"Maalesef bazı stratejik ortakların terör örgütü liderleriyle ne yazık ki görüşmeleri, dayanışmaları var. Bunlar bizi üzüyor" diye ekleyen Erdoğan, "Terörün ve teröristin iyisi, 'benimki seninki' anlayışı olmaz. Eğer bu mücadeleyi vereceksek kararlı vereceğiz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasında, "AB'nin son dönemde ülkemize karşı tutumu yapıcı olmaktan uzaktır. Birkaç üye ülkenin ikili meselesi, Türkiye-AB ilişkilerini rehin almamalı." ifadelerini kullanarak, Türkiye'nin tam üyeliğinin Avrupa Birliğine katacağı değerin layıkıyla kavranması gerektiğini savundu ve ekledi:

"Destek gelse de gelmese de misafirlerimize (Suriyeli) ev sahipliğine devam edeceğiz. Baktık bu iş olmuyor, kapıları açmak zorunda kalırız."

Erdoğan, ABD ziyareti ile ilgili ise "İkili ilişkilerimiz başta olmak üzere bölgesel sorunları ele alacağız. Görüşmede S-400, Patriot ve F-35 konuları yer alacak" ifadesini kullandı.

S400'ün alındığını ve bu işin bittiğini belirten Erdoğan, "Ama Amerika bize Patriot verecekse şartların uygun olması halinde alabiliriz. Bunu da kendilerine teklif ettik" dedi.

Erdoğan, güvenli bölge planına ilişkin olarak da, "Ülkemizde 4 milyon mülteci var. Bunlardan ciddi sayıda mültecinin özellikle Avrupa'ya göç etmesi mümkün. Güvenli bölge ihdasıyla atmak istediğimiz adım, bizdeki mültecilerin kendi evlerine kendi topraklarına dönmesini sağlamaya yöneliktir" görüşünü dile getirdi.

Facebook Yorumları

0 0
reklam
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektupları Trump'a geri takdim ettim
...
  
Erdoğan: Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi'den farkı yok
...
  
Mazlum Kobane: Resmi olarak 32 kilometrenin gerisindeyiz fakat bu halkımızın korumasız kaldığı anlamına gelmiyor
...
  
Erdoğan: Gerekirse güvenli bölge alanımızı genişleteceğiz
...
  
Erdoğan: Mülteciler konusunda, Suriye'deki projelerimize destek verilmezse açarız sınırları, yürüsünler Avrupa’ya
...
  
Aslı Erdoğan: Böyle şeyler asla ve asla söylemedim
...
  
Rus askeri polisi, Kobani’de
...
  
'Kobani'ye saldırı olursa bundan Erdoğan kişisel olarak sorumlu tutulacak'
...
  
Erdoğan: Kobani'de olumlu yaklaşım var, Münbic'te kararı uygulama aşamasındayız
...
  
İddia: Suriye ordusu 48 saat içinde Menbic ve Kobani'ye girecek
...
  
Erdoğan: 30-35 kilometre derinliğe kadar ineceğiz
...
  
6-8 EKİM KOBANİ OLAYLARININ 5’İNCİ YILI- 53 kişi öldü, sadece 4 kişi için dava açıldı…
...
  
Erdoğan: Perşembe günü Para Politikası Kurulu toplanıyor, inanıyorum ki faiz düşecek
...
  
Erdoğan: Düşmanlarımızı azaltıp, dostlarımızı çoğaltacağız
...
  
Erdoğan: S-400'ün kontrolü tamamen bize ait
...
  
Erdoğan: Züğürt Ağa kim?
...


EN ÇOK OKUNANLAR

Aradığın Evi Bul. Emlak8.Net

Dijital Reklam Ajansı Serbay Interactive