Ergün Diler

TakvimBookmark and Share

Son plan.


6.3.2018 - Bu Yazı 401 Kez Okundu.
Yorum : 0 - Onay Bekleyenler : 0

  JOHN Perkins... Kitapları var. Bizim programa da almıştık. EKONOMİK TETİKÇİLERİ anlatı. ABD'nin bir ülkeye nasıl girdiğini, nasıl yürüğünü nasıl hedefe kilitlendiğini ve nasıl imha gücünü kullandığını detaylarıyla aktardı... Aslında söylemediği bir şey vardı. Amerika Birleşik Devletleri'ni SÜPER GÜÇ yapanların başında, bunlar yani EKONOMİK TETİKÇİLER geliyordu...

PARASIZ bir şey yapılamazdı, bunu en iyi ABD biliyordu. Buna göre geliyorlardı...
Hedef ülkeye PENTAGON'dan önce bunlar girerdi...
Hedef ülkenin gidiş yönünü Washington'a çeviren ekonomik tetikçiler, şimdilerde Yeni Dünya Düzeni ile mutasyona uğradı. Eskiden isimsizlerdi. Kimse onları tanımazdı. Şimdi ise artık çok ünlü ekonomik tetikçiler var.
Jared Kushner, bugün dünyanın en ünlü en güçlü ekonomik tetikçisi... Eşi Ivanka Trump da çok önemli bir ekonomik tetikçi. Yunanistan Başbakanı Çipras, Mısır Devlet Başkanı Sisi, Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed bin Muhammed El Halife, BAE Ekonomi Bakanı Sultan bin Said Al Mansur... Geçmişte tüm ekonomik tetikçiler, Amerika Birleşik Devletleri'ne çalışırdı.
Şimdi ise İngiltere için çalışan ekonomik tetikçiler de var. HEM DE KÜRESEL MÜCADELENİN SONUCUNU TAYİN EDECEK KADAR ÇOK VAR... Yeni Dünya Düzeni'nde hiçbir ülkenin bağımsız olmaması öngörülüyor. Asıl çatışmanın, anlaşmazlığın ve savaşın nedeni bu. ABD, ölüm ekonomisini isterken, karşısındaki güçler yaşam ekonomisi için mücadele etmek zorunda. Ve ediyorlar! Washington, Amerika Birleşik Devletleri ile ortaklık yapmayan her ülkeyi ölüm ekonomisiyle çökertmek istiyor. Bunun için önce SİLAH kullanıyor!
TERÖR ÖRGÜTLERİNİ KULLANIYOR!
Bu nedenle TÜRKİYE, PKK, DEAŞ, EL KAİDE, YPG yani ABD'nin kullandığı ne kadar örgüt varsa hepsiyle mücadele etmek zorunda kalıyor! Terör örgütlerinin amacı saldırdıkları ülkenin rotasını Washington'a çevirmektir. Bugün ANKARA'nın rotası Washington'a dönmediği için Pentagon açık şekilde Türkiye'yi hedef alıyor. Washington, Türkiye'nin bağımsızlığına karşı. Buna izin vermek istemiyor. Bağımsız kalan bir Türkiye, istediğiyle ortaklık yapabilir. Bu da Amerika'nın bölgedeki gücünü bitirebilir.
Türkiye'de özellikle para politikalarını belirleyen çok önemli isimler, günümüzün ekonomik tetikçileriydi. Ancak bugün Ankara'da ülkeyi yöneten masada yoklar.
Bu kişilerin tekrar masaya dönme şansları yok. Bu nedenle TERÖR en kullanışlı enstrüman. ABD bunu kullanmaya devam edecek. NET! Biz de gerekeni yapmayı sürdüreceğiz. NET! Hem ülke yönetiminde söz sahibi olan daha doğrusu para politikalarında etkin olanların masadan atılması, hem de ordu içinde Pentagon'a ömür boyu bağlılık yemini edenlerin tasfiye edilmesi Amerika Birleşik Devletleri'nin son yıllarda aldığı en ağır darbeydi. Türkiye, sadece Amerika Birleşik Devletleri için önemli değil.
İngiltere için de Almanya için de Rusya için de çok önemli. Güçlü bir Türkiye, bölgedeki diğer ülkeleri de Amerikan karşıtlığına itiyor.
Asıl üzerinde durulması gereken nokta bu!
Amerikalılar bunu gördü ve korkuyor. Eğer Türkiye, İncirlik Üssü'nü Amerika'nın elinden alırsa, peş peşe başka ülkelerden aynı adım gelecek. Bu Pentagon raporlarında mevcut bir saptama. Bize söylemedikleri KORKU bu!
Hesap yapsalar da TSUNAMİ ile karşılaşmak niyetinde değiller...
ABD, ekonomik yaptırım için bankaları hedef seçer. Geçmişte de günümüzde de bunu defalarca yaptı. HALKBANK Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için hedef seçildi. Bu konuda duruşmalar, istenilen gibi gitmese de sonuç Pentagon'a bağlı. Pentagon ne karar verirse mahkeme bunu ilan edecek. Gelecek cezanın miktarı aslında PENTAGON'da belirlenecek. HAKİM sadece kararı duyuracak. Şaka gibi değil mi! Benzer bir olayı Rusya ile gizli görüşmeler yapan Letonya'da gördük. Letonya Merkez Bankası Başkanı Ilmars Rimsevics, gözaltına alındı. Letonya'nın en güçlü bankası ABLV, Halkbank benzeri bir suçlamayla Amerikan Hazine Bakanlığı'nın hedefi oldu. 10 bin km. öteden nerelere uzanıyorlardı.
Olacak iş değildi ama oluyordu. Bankanın kredileri geri çağırıldı. Mevduatları çekmek isteyenler sıraya girdi. Banka batma noktasına geldi! Letonya da Rusya'yı ablukaya almak isteyen Amerika Birleşik Devletleri için çok önemliydi.
BANKALAR ÜZERİNDEN SİYASAL
SINIR ÇİZMEK İSTİYORLARDI...
Öte yandan ABD karşıtı pek çok OLİGARK bu banka ile yani ABLV ile çalışıyordu. Bir taşla iki kuş yani. EN az!
ABLV'nin ağır darbe alması, Rusya'nın bu banka üzerinden Körfez'e açılma hayalini de bitirirdi. Bu plan Rusya'nın sınır ötesi para hamlelerini bitirmek için atılan çok güçlü bir adımdı. Bir yılda tamamlandı. Planın yapıldığı yer ise genelde Amerikan Hazine Bakanlığı olurdu. Öyle bilinirdi. Ama ABLV'nin ipi, Pentagon binasında çekildi. Karar başka yerde alınıyor uygulama başka yerde hayata geçiriliyordu. Türkiye'nin Afrin operasyonuyla, Pentagon'un Amerikan Hazine Bakanlığı üzerinden Letonya Merkez Bankası ve ABLV'ye operasyonunu başka konular olarak değerlendiremeyiz. Aynı parantezin içi... Çin'in hayata geçirmek istediği 65 ülkeyi kapsayacak olan İPEK YOLU da bu parantezin içinde... Bu YOL'un Kazakistan, Hazar Denizi, Azerbaycan ve Gürcistan güzergahından Türkiye, ardından da Avrupa'ya ulaşacak olmasını da aynı çerçevede ele almalıyız. KONULAR İÇ İÇE ve YAN YANA!
Anlamamız gereken bu!
Trump'ın damadı Jared Kushner'in günlerinin çoğunu eşi Ivanka'nın yanında değil de, İpek Yolu'nun geçtiği ülkelerde geçirmesinin nedeni de bağlı bulunduğu gücün Amerika'da daha etkin olmasını sağlamak.
Kushner, kesinlikle Pentagon'a karşı bir güç.
Pentagon'un ana hedeflerinden biri olduğunu, özel savcı Robert Mueller'in soruşturmalarında görebilirsiniz. AIPAC'ın Kushner'i savunmasında ve Pentagon'la karşı karşıya gelmesinden de bu sonuca ulaşabiliriz...
Başka ipuçları da vardı! Mesela Pentagon, çok sert ataklar yapmasaydı, Jared Kushner 2017'nin son günlerinde Ankara'ya önemli bir ziyaret gerçekleştirecekti. Ancak alınan kararlar, Başkan Trump'ın Kudüs adımını öne çekmesine neden olunca bu ziyaret iptal oldu. Kushner, 2018 yılında Türkiye'ye gelmek için bir ortam hazırlıyor. En azından Beyaz Saray'da Pentagon'a karşı olan güç, bu adımları attı. Kushner sıradan biri değil. Asla ve kat'a sıradan biri değil. Etkin fikirleri olan çalıştığı muazzam ekibiyle daha da güçlenen biri. Çok iyi takip edilmesi gereken bir isim.
Etkili akılı ve muazzam ilişkileri olan biri.
Türkiye'nin Suriye'deki operasyonları, Rusya ile yakınlaşmada kat edilen yolun uzunluğu, Pentagon'un İPEK YOLU projesine gölge düşürdü, düşürmekte...
Çünkü Pentagon, İpek Yolu planını yaparken, Türkiye'de yönetimin değişmesini ön görüyordu. Bu gerçekleşmeyince, Pentagon B planını devreye soktu. O da Türkiye'yi karşı cephede sayan bir anlayış. Pentagon NATO ile Türkiye'nin önünü kesmek için olmadık adımlar atıyor. Kesemiyor ama atıyor.
AFRİN operasyonuna da sonuna kadar karşılar. Ama sadece "DEAŞ İLE OLAN MÜCADALEYE ZARAR VERİR" gibi içi boş bir cümleden öteye gidemiyorlar.
DEAŞ'ın artık son kullanma tarihi yaklaştı.
Belki bitti bile...
Muhtemelen nokta operasyonlarla bazı saldırılar gerçekleşecek ama artık herkes yeni ve yıpranmamış bir terör örgütüne hazır olmalı. ABD'nin kafası böyle çalışır. Bir sorunu TAVAN yaptırıp çözerler.
Yine aynı yolu izleyecekler. Emin olun!
Bill Clinton'ın planları için Taliban gerekliydi, George W. Bush için El Kaide hazırlandı, Barack Obama için ise DEAŞ tercih edildi.
Şimdi Trump var ve onun yeni bir terör örgütü hala yok! Afrika ve Ortadoğu'nun tamamında etkin olabilecek bir terör örgütü planlanıyor. NET!
Bir terör evliliği de planlarda var. YPG ile Boko Haram'ı ortak bir noktada buluşturacak adımlar bile düşünüldü. Amerikan Özel Kuvvetleri'nde, bu iki örgütü etkin şekilde bir araya getirebilecek adımların atıldığı ve bunun için 2 yıldır çalışıldığı SIR değil. Boko Haram'dan birimler, bir anda YPG'ye destek vermek için Suriye sınırlarında ortaya çıkabilir. YPG-DEAŞ ortaklığı pek inandırıcı bulunmadığı için bu yöntem düşünülüyor... ŞAKA değil bunlar gerçek! Adamlar bunlarla yatıp kalkıyorlar! SIFIR KİLOMETRE YENİ TERÖR ÖRGÜTÜ İLK İHTİMAL TABİİ... Unutmayalım ki İPEK YOLU sadece ABD için ya da projenin içindeki 65 ülke için değil, 140 ülke için önemli.
Hem de hayati önemde... Tarih boyunca hiçbir proje, 140 ülkeyi buluşturmamıştı.
Kimse bunu yapamamıştı! İpek Yolu'nun birlikteliğiyle Yeni Dünya Düzeni kurulacak.
O nedenle Pentagon bu kadar saldırgan.
O nedenle Pentagon'un karşısındaki güç bu kadar saldırgan. TÜRKİYE bu konuda herkese TUR bindiriyor. Atılan adımları en iyi anlayan ve kendi oyununu kuran ülke TÜRKİYE. Bu iklimde çekinmeden askeri gücünü sahaya iten de TÜRKİYE...
Engelleri aşan ve karşısına dikilen gücü de bertaraf eden TÜRKİYE... Etrafındaki kumpasları gören ve hepsine birden tepki veren de TÜRKİYE... İPEK YOLU AKDENİZ ve ORTADOĞU olmadan olmaz! Türkiye istemeden buralarda yaprak kımıldamaz!
Önceden bunu biliyorlar ama inandıklarını göstermiyorlardı. Şimdi ise TÜRKİYE yapacaklarını gösteriyor, bunlar "Tamam anladık ne olur daha fazla gitmeyin" diye feryat ediyorlar. OLAY BU! Görerek öğrenecekler...
Yedikleri dayak yanlarına kar kalacak!

Facebook Yorumları

reklam
8.11.2018
23 gizli toplantı.
7.11.2018
Bilek güreşi.
31.10.2018
Havada panik .
30.10.2018
Düello.
25.10.2018
Figüran.
24.10.2018
Aynı tezgah.
23.10.2018
Game over.
18.10.2018
Taraf meselesi.
12.10.2018
Spy game.
11.10.2018
Üç büyüklerin savaşı.
10.10.2018
Mahalle baskısı.
9.10.2018
Kıskaç.
6.10.2018
Londra seferi.
4.10.2018
Patron.
28.9.2018
ABD’ye mesaj.
26.9.2018
Oyun bozuldu.
25.9.2018
Dolar saldırısı.
20.9.2018
Afrika ortaklığı.
18.9.2018
Takas zamanı.
14.9.2018
Büyük transfer.
13.9.2018
DENGE
12.9.2018
Biri gidecek.
11.9.2018
Dost oyunu.
7.9.2018
Direniş!.
6.9.2018
PENFED.
5.9.2018
Bomba ve kurşun!.
4.9.2018
Taciz!.
30.8.2018
Dört adam.
29.8.2018
Hedef Akdeniz.
28.8.2018
Büyük sarsıntı.
11.8.2018
Dolar savaşı.
10.8.2018
Savaş ilanı.
9.8.2018
Dolar operasyonu.
8.8.2018
Yeni dünya.
7.8.2018
Büyük patron.
4.8.2018
Pastör bahane.
3.8.2018
11 Eylül mesajı.
2.8.2018
Merak etmeyin Türkiye kazanacak.
1.8.2018
Akdeniz gerilimi.
31.7.2018
Papazı buldular.
28.7.2018
Kredi kartı!.
27.7.2018
Köstebek.
26.7.2018
Şartlı tahliye.
25.7.2018
Mesut gerçeği.
20.7.2018
Büyük kavga.
19.7.2018
Kara saray!.
18.7.2018
Testi kırıldı.
17.7.2018
Dehlizde sarsıntı.
14.7.2018
Biftek krizi.
13.7.2018
Kimin uydusu.
12.7.2018
Tarihi zirve.
11.7.2018
Kadro.
7.7.2018
Siyasi dizayn.
6.7.2018
Sert rüzgar.
5.7.2018
İki aile savaşı.
3.7.2018
Merkel yolcu.
16.6.2018
Aliko modeli.
14.6.2018
Komite!.
13.6.2018
Başka senaryo.
12.6.2018
Bilek güreşi.
10.6.2018
Uyarı atışları.
8.6.2018
Pesco alarmı!.
7.6.2018
Boğaz harbi.
6.6.2018
Yüksek gerilim.
5.6.2018
Karanlık oyuncu.
2.6.2018
Kıbrıs planı.
1.6.2018
Enerji masası!.
31.5.2018
Akdeniz sancısı.
26.5.2018
Bütün dert IMF.
18.5.2018
İşgal planı.
17.5.2018
Şifreli mesaj.
16.5.2018
Yenikapı ruhu.
15.5.2018
Düğmeye bastılar.
12.5.2018
Oval Ofis’in patronu.
10.5.2018
Gölge boksu.
9.5.2018
North hamlesi.
8.5.2018
Tehlikeli adım.
4.5.2018
Nafile.
2.5.2018
Çatışma kapıda.
1.5.2018
Yüksek gerilim.
28.4.2018
İşte CHP adayı.
25.4.2018
Truman ittifakı.
24.4.2018
Erivan alarmı.
21.4.2018
Para saldırısı.
20.4.2018
Akdeniz sancısı.
19.4.2018
En sıcak haziran.
18.4.2018
Skripal füzesi.
17.4.2018
Gerçek hedef.
12.4.2018
Türk gücü.
11.4.2018
Pentagon oyunu.
6.4.2018
Oyunu bozduk.
5.4.2018
Enerjik Murdoch!.
3.4.2018
Pet-rol.
29.3.2018
Pastayı biz keseriz.
28.3.2018
Paraya dikkat.
27.3.2018
Kavga derinleşiyor.
23.3.2018
Akdeniz dengesi.
22.3.2018
Büyük anlaşma.
21.3.2018
Sarkozy operasyonu.
20.3.2018
Büyük anlaşma.
15.3.2018
Uyanan hücre!.
14.3.2018
Büyük fırça!.
10.3.2018
Lobilerin savaşı.
9.3.2018
Kim kaybeder!.
8.3.2018
Arkadaki adam.
7.3.2018
Gizli masa dağıldı.
6.3.2018
Son plan.
3.3.2018
Dışarıdaki Türkiye.
2.3.2018
Afrika kartı.
1.3.2018
Türk asrı.
28.2.2018
Şamarın sesi.
24.2.2018
Türkiye kazanır.
23.2.2018
Hedef Akdeniz.
22.2.2018
15 Temmuz ruhu.
16.2.2018
Koparıyoruz.
15.2.2018
Plan çöp oldu!.
14.2.2018
‘Dur’ dedik.
13.2.2018
Akdeniz.
9.2.2018
Pastör mesajı.
8.2.2018
Savaşın adı.
7.2.2018
Esad kartı.
6.2.2018
Derin Moskova.
2.2.2018
Planlar bozuldu.
1.2.2018
Son hamle.
31.1.2018
Yeni ÖSO planı.
30.1.2018
Şaşkına döndüler.
27.1.2018
Türk adımı.
25.1.2018
Ankara kazanacak.
24.1.2018
Başrolde Türkiye.
23.1.2018
Film bitti.
20.1.2018
Birlik vakti.
19.1.2018
Köşeye sıkıştılar.
18.1.2018
Terör hattı.
17.1.2018
Büyük oyun.
16.1.2018
ABD sınırı aşamaz.
12.1.2018
Tiyatro.
11.1.2018
Gina Haspel.
10.1.2018
Derin savaş.
9.1.2018
Türk ekseni.
6.1.2018
3 ülke 3 ajan.
5.1.2018
Aile baskısı.
4.1.2018
Lobi savaşı.
3.1.2018
Cuma’ya dikkat.
2.1.2018
Acem baharı!.
29.12.2017
Zeytin dalı.
28.12.2017
Sevakin kodları.
27.12.2017
Karakter suikastı.
26.12.2017
Aile arasında!.
22.12.2017
Üç silahşör.
21.12.2017
McMaster Planı.
20.12.2017
Ortadoğu kaynıyor.
19.12.2017
Tarihi kavga!.
16.12.2017
Dokuz sorun.
15.12.2017
Kavga içeride.
14.12.2017
Ortadoğu oyunu.
13.12.2017
Lefkoşa planı.
12.12.2017
Kudüs hesabı.
8.12.2017
Kudüs kartı.
7.12.2017
Penta-gon.
6.12.2017
Çifte darbe.
5.12.2017
İtiraf hesabı.
2.12.2017
Çin seddi.
1.12.2017
Türkiye’nin yolu.
29.11.2017
Asıl mesele.
28.11.2017
Lobi savaşları.
24.11.2017
Kiralık ordu.
23.11.2017
Ahtapot.
22.11.2017
Ricci’nin mesajı.
21.11.2017
Bilirkişi.
17.11.2017
İhanetin tablosu.
16.11.2017
Rakka savaşı!.
15.11.2017
2018 uyarısı.
14.11.2017
1 dolar.
10.11.2017
Paranın yönü.
9.11.2017
Ortak masa.
8.11.2017
Aramco hamlesi.
5.11.2017
Gizli anket.
3.11.2017
Sınır harbi.
2.11.2017
Blackberry!.
1.11.2017
Kırmızı alarm.
31.10.2017
Gladyo pusuda.
28.10.2017
Ankara’nın yolu.
27.10.2017
Ekonomik şantaj.
26.10.2017
Üç kaos planı.
25.10.2017
İdlib’in sırrı.
20.10.2017
ABD’nin yolu.
19.10.2017
Barzani bitti.
18.10.2017
Korkunç plan.
14.10.2017
Son Bass’kı.
13.10.2017
Savaş ilanı.
12.10.2017
El Bab bozgunu.
4.10.2017
Kirli ittifak.
3.10.2017
Gladyo savaşı.
29.9.2017
Kritik 2 yıl.
27.9.2017
Kuzey planı.
21.9.2017
ABD çok Irak!.
19.9.2017
Referandum.
15.9.2017
Sinsi oyun.
8.9.2017
Yakın tehdit.
6.9.2017
Alfa, Beta, Omega.
5.9.2017
Kuzey rüzgarı.
30.8.2017
Kanlı yol.
29.8.2017
Değişim yılı .
26.8.2017
Eller tetikte.
25.8.2017
Dünya savaşı.
24.8.2017
Zaman daralıyor.
23.8.2017
Anahtar bizde.
22.8.2017
Arkası gelecek .
16.8.2017
Güç gösterisi.
15.8.2017
Sıcak savaş.
12.8.2017
Silahın patronu.
11.8.2017
Neden Kore.
10.8.2017
Büyük fırsat.
9.8.2017
7 ülkeye dikkat!.
5.8.2017
Özel servis.
4.8.2017
Dikkati dağıtmayalım.
22.7.2017
Yeni dünya.
21.7.2017
Pentagon’un yolu.
20.7.2017
Olağanüstü hal!.
19.7.2017
Türk çağı.
13.7.2017
Petrol fırtınası.
6.7.2017
Ankara anlaşması.
4.7.2017
Kosovalı NATO Kasabı.
24.6.2017
Para ve silah.
23.6.2017
Beyaz Saray yanarsa.
22.6.2017
ABD yürüyor!.
21.6.2017
Pastör hukuku!.
20.6.2017
Misilleme!.
17.6.2017
Suriye’de B Planı.
16.6.2017
Düello.
15.6.2017
Kritik zirve.
14.6.2017
Katar düğümü.
13.6.2017
Körfez ateşi.
11.6.2017
Darbeyi önledi.
0 0
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan MARMARA YEREL HABER GAZETESİ veya duzceyerelhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
GÜNÜN YAZARLARI
Günün Yazarları


Düzce Satılık ve Kiralık Emlaklar Emlak8.net